کدخبر: ۱۷۸۳۳۳ لینک کوتاه

انتظار تثبیت قیمت نفت در ۵۰ دلار

براساس پیش بینی بانک و مؤسسه مالی بارکلیز قیمت های پایین نفت در سه ماهه آخر سال میلادی متوقف می شود و قمیت نفت برنت بالاتر از سه ماهه اول سال خواهد شد.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از سی ان بی سی، این بانک و موسسه معتبر تحقیقاتی در گزارشی اعلام کرد: قیمت نفت خام در بازار جهانی، به دنبال تغییر شرایط کلان زیست محیطی شامل افزایش مصرف در فصل زمستان، کاهش موجودی نفت جهان و ناآرامی ژئوپولیتیکی در سه ماهه سوم سال جاری میلادی افزایش می یابد.

براساس اعلام باکلینز، عواملی که سبب شد، قیمت ها در جولای کاهش یابد،در سه ماهه سوم سال جاری میلادی دیگر وجود نخواهد داشت و همین عامل موجب افزایش قیمت ها در بازار خواهد شد.

براساس این گزارش،پیش بینی قیمت نفت برنت تا 54 دلار در هر بشکه در سه ماهه گذشته امسال اساس این پیش بینی است.ضمن اینکه نظم و انظباط اوپک و ناآرامی ها در ونزوئلا از دلایل افزایش قیمت نفت خواه بود.

این گزارش همچنین اضافه می کند که در جریان تظاهرات اخیر ونزوئلا، قیمت ها به دلیل معاملات جدید رو به افزایش گذاشته است.هرچند بازار نفت در روز جمعه با کاهش مواجه شد،اما نفت آمریکا به زیر 50 دلار در هر بشکه سقوط کرد. این کاهش به علت افزایش تولید نفت آمریکا و همچنین افزایش تولید نفت اوپک بوده است.

برنت و وست تکزاس اینترمدیت نسبت به ابتدای سال جاری 9 درصد کاهش قیمت داشته اند که به نسبت 12ماه این کاهش ها به 20 درصد رسیده است.