کدخبر: ۱۹۸۹۹۴ لینک کوتاه

سهم «ارز» در گفتگوی دیشب رئیس جمهوری

حسن روحانی، رئیس جمهوری شب گذشته در گفتگویی تلویزیونی حضور یافت. یکی از مهمترین سوالاتی که از وی پرسیده شد در مورد افزایش قیمت ارز در روزهای اخیر و به طور ویژه افزایش قیمت دلار بود. موضوعی که این روزها حساسیت های زیادی را در جامعه ایجاد کرده و اغلب مردم آن را دنبال می کنند. یکی از ذهنیت های جامعه این است که دولت برای جبران کسری بودجه در ماه های پایانی سال قیمت ارز را افزایش می دهد.

روحانی در پاسخ به این سوال گفت: دولت هیچ وقت به نفعش نیست که دلار را بالا ببرد و برای اینکه مخارجش را تامین کند از این راه اقدام به تامین کسری بودجه کند.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، روحانی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه مردم می‌گویند دولت برای جبران کسری بودجه دلار را بالا می‌برد و بعد از تامین بودجه دلار را برمی‌گرداند، نیز گفت: پیش‌بینی بودجه ما از اول سال روشن است و پیش‌بینی می‌کنیم برای حدود قیمت ارز، قیمت نفت و صادرات و واردات خود و برای آنها طراحی می‌کنیم. رئیس‌جمهور تاکید کرد: من به مردم به صراحت می‌گویم که دولت هیچ‌گاه دنبال افزایش نرخ ارز برای تامین کسری بودجه خود نیست. روحانی با بیان اینکه همواره من در دولت و یا مقامات مسوول این تاکید را داریم چراکه این نوسانات آثار بسیار ناپسندی را در زندگی مردم می‌گذارد، گفت: اساس برنامه ما، قولی که ما به مردم داده‌ایم در اول دولت دوازدهم امنیت، آرامش، آزادی و پیشرفت بوده است و ما پای این قولی که در انتخابات به مردم داده‌ایم، ایستاده‌ایم.

روحانی افزود: یکی از این قول‌ها مساله آرامش است و ما می‌خواهیم جامعه آرام باشد و زندگی مردم آرام و راحت باشد و نمی‌خواهیم در کشور ناامنی باشد. او در ادامه تاکید کرد: اعتراض اشکال ندارد، انتقاد هم اشکال ندارد، حتی در خیابان بیایند و در چارچوب قانون تظاهراتی انجام دهند اشکال ندارد اما آن چیزی که مردم را نگران می‌کند، ناامنی و تنش‌های بی‌مورد در جامعه است، هم در اقتصاد، فرهنگ و سایر مسائل؛ دلمان می‌خواهد کشور امن و آرامی داشته باشیم که الحمدلله اینچنین است و کشور ما در میان کشورهای منطقه آرام‌ترین کشور است و آرامش وجود دارد.