کدخبر: ۲۰۱۵۳۲ لینک کوتاه

دلار نوسانی شد/ عبور قیمت از ۴۹۰۰/ ورود بازارساز ارزی

در اولین ساعات معاملات دلار نقدی امروز قیمت ۴۸۷۰ تومان انجام شد اما با سرعت زیادی جو بازار افزایشی شد و در کمتر از یک ساعت قیمت از ۴۹۰۰ تومان عبور کرد.

به گزارش اقتصادنیوز ، اما مهمتر از عبور قیمت دلار از مرز 4900 تومان نوسانی شدن قیمت ها است. مشاهدات میدانی نشان می دهد که قیمت دلار نقدی در بازه 4900 تا 4950 تومان نوسان می کند و معامله گران ارزی پیوسته در حال بازی با قیمت ها شدند.

یکی از مهمترین عوامل افزایش قیمت دلار از صبح امروز افزایش نرخ حواله درهم بود. نرخ حواله درهم از صبح امروز با جهش ناگهانی تا 1370 تومان افزایش یافت که این موضوع نرخ آربیتراژی را تقویت کرد. با این حال پس از رسیدن به این قیمت ، به گفته فعالان بازار ارز کنترل درهم در دستور کار قرار گرفت.

از سوی دیگر افزایش دلار در سلیمانیه عراق عامل دیگری بود که سیگنال افزایشی را به بازار ارز تهران ارسال کرد. قیمت دلار در سلیمانیه کار خود را با قیمت 4920 تومان آغاز کرد و در حال حاضر به 4943 تومان رسیده است.

با این حال با کنترل نسبی قیمت درهم ، از دامنه نوسان دلار کاسته شد و در حال حاضر قیمت ها نزولی شده است. هم اکنون قیمت دلار نقدی در بازار ارز به 4910 تومان رسیده است.