کدخبر: ۲۰۳۷۹۸ لینک کوتاه

ایران برترین شریک تجاری ولووتراکس سوئد در منطقه شد

نماینده ایران عنوان برترین شریک تجاری ولووتراکس سوئد را در منطقه منا (غرب آسیا، شرق و شمال آفریقا) به دست آورد.

به گزارش تارنمای گروه خودروسازی سایپا، مدیرعامل شرکت سایپادیزل به دعوت شرکت ولوو برای دریافت جایزه کنفرانس تجاری سالیانه به سوئد رفت و با مدیرعامل و مدیران ارشد شرکت ولوو تراکس دیدار و گفت و گو کرد.

2 شرکت همکاری خود را از سال 1972 میلادی آغاز کردند و تاکنون مدل های F12،FMو FH را در ایران تولید کرده اند.

در مذاکرات مدیران ارشد 2شرکت، تامین قطعات منفصل (سی.کا.دی) برای تولید بیش از 30 هزار دستگاه در سه سال آینده همسو با طرح نوسازی کلید به کلید بررسی شد.

همچنین پیش نیازهای طرح نوسازی ناوگان تجاری کشور شامل تامین مالی در قالب فاینانس پنجساله از طریق بانک های سوئدی، افزایش خودکفایی و عمق ساخت داخل محصولات به میزان 50 درصد، توسعه و تقویت شبکه خدمات پس از فروش و تامین قطعات یدکی اصلی به صورت انحصاری توسط شرکت خدمات فنی رنا به طرف سوئدی اعلام شد.

پس از توافق های اولیه و اصولی مقرر شد 2 طرف بررسی های لازم را در مدت کوتاهی انجام دهند و نسبت به امضای تفاهمنامه همکاری نهایی اقدام کنند.

عملکرد سال 2017 و سفارش گذاری و خرید قطعات منفصل برای تولید سه هزار و 200 دستگاه از انواع کامیون های ولوو، دلیل انتخاب سایپادیزل به عنوان برترین شریک تجاری شرکت ولوو تراکس در منطقه بود.

ولوو بزرگ ترین شرکت تولیدکننده خودروهای تجاری در سوئد است و محصولات آن در رده های کشنده، باری و کمپرسی در ایران تولید می شود و چهار ستاره کیفی را دریافت کرده اند.