کدخبر: ۲۰۳۹۹۲ لینک کوتاه

هشدار رییس جمهور فرانسه به ترامپ؛

مکرون: در جنگ تجاری همه بازنده ایم

امانوئل مکرون» رئیس جمهوری فرانسه به همتای آمریکایی خود دونالد ترامپ هشدار داد که وضع تعرفه بر فولاد و آلومینیوم اروپا خطر بروز یک «جنگ تجاری» را در پی دارد که همه طرف ها بازنده آن خواهند بود.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، مکرون روز جمعه در تماس تلفنی با ترامپ نسبت به طرح وضع تعرفه ها «عمیقا ابراز نگرانی کرد» و اظهار داشت که این اقدام خطر «بروز یک جنگ تجاری را در پی دارد که همه کشورهای درگیر آن بازنده خواهند بود.»

براساس اعلام دفتر مکرون، رئیس جمهوری فرانسه افزود: چنین اقداماتی علیه کشورهای متحد که با قوانین تجارت بین المللی احترام می گذارند، تاثیری در مبارزه با رویکردهای غیرمنصفانه نخواهد داشت.

وی هشدار داد که اتحادیه اروپا «به شیوه ای روشن و مناسب به همه رویکردهایی که غیرمنصفانه یا مغایر قوانین تجارت بین الملل است» پاسخ خواهد داد.

ترامپ روز پنجشنبه با بی اعتنایی به هشدارها، اعلام کرد که بر واردات فولاد و آلومینیوم به ترتیب 25 و 10 درصد تعرفه وضع خواهد کرد.

وی اظهار کرد که این تعرفه ها فعلا در مورد فولاد و آلومینیوم مکزیک و کانادا اعمال نمی شود.

«سیسیلیا مالستروم» کمیسر تجارت اتحادیه اروپا هم گفته که این بلوک انتظار دارد از این تصمیم ترامپ مستثنی شود اما بروکسل فهرستی از محصولات آمریکایی تهیه کرده است تا در صورت لزوم با اقدام کاخ سفید مقابله به مثل کند.