کدخبر: ۲۰۷۶۰۸ لینک کوتاه

صادرات ۱.۴ میلیون تنی کالا از بندر شهید باهنر

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان گفت: یک میلیون و ۴۰۰ هزار تن کالای غیرنفتی سال گذشته از این بندرها به کشور‌های حاشیه جنوبی خلیج فارس و آسیای شرقی صادر شد.

به گزارش اقتصاد انلاین به نقل از ایرنا، حمیدرضا محمد حسینی شامگاه چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با این میزان کالای صادر شده در سال 96، میزان صادارت کالا‌های غیرنفتی نسبت به سال 95 افزون بر 17 درصد رشد را نشان می دهد.

وی، کالا‌های صادر شده از بندر شهید باهنر را شامل میوه و تره بار، گوگرد، مصالح ساختمانی و نمک اعلام کرد.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر و بنادر شرق هرمزگان یاد آور شد: میزان صادرات کالای غیرنفتی از ابتدای سال 96 تا پایان دی ماه آن سال در ارزیابی با مدت مشابه سال قبل آن 14 درصد رشد داشته است.

به گفته محمدحسینی، هم چنین در سال گذشته بیش از 30 هزار کانتینر و بیش از 3 هزار فروند شناور برای تخلیه و بارگیری کالا وارد بنادرهای باهنر و تابعه شرق هرمزگان شدند.

وی ادامه داد: در سال گذشته افزون بر 12 هزار و 500 دستگاه خودرو توسط شناور خودروبر نپتون پلاس نیز وارد این بندر شد.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر و بنادر شرق هرمزگان، میزان افزایش صادرات کالا‌های غیر نفتی از بندرجاسک در شرق هرمزگان در سال گذشته را 66 درصد اعلام کرد.

بندر شهید باهنر با 12 پست اسکله سومین بندر صادراتی کشور است که عملیات احداث آن در سال 1346 کلید خورد و در امور صادرات کالای غیر نفتی و حمل و نقل کالا و حمل و نقل مسافری جایگاه ویژه ای دارد.

بنادر شهید باهنر، شهید حقانی، هرمز، تیاب، سیریک و جاسک زیرمجموعه اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر و بنادر شرق استان هرمزگان قرار دارند که عمده فعالیت‌ های تجاری از طریق بنادر شهید باهنر، تیاب و جاسک صورت می‌ گیرد.