کدخبر: ۲۰۷۶۶۵ لینک کوتاه

علت اختلال در پیش‌فروش جدید سکه

تسنیم گزارش داد:طرح جدید پیش فروش سکه درحالی از سوی بانک مرکزی رونمایی شد گه هنوز شعب بانک ملی نسبت به اجرای آن اقدام نمی کنند.

بعد از اعلام سیاست ارز تک‌نرخی در دولت، بانک مرکزی از کاهش قیمت سکه به‌دلیل کاهش قیمت دلار خبر داد. همزمان البته ولی‌الله سیف نیز از طرحی رونمایی کرد که براساس آن قیمت و سررسید سکه‌های پیش‌فروش با تغییر همراه شده است.

طبق طرح جدید، پیش‌فروش سکه با سررسید یک‌ماهه یک میلیون و 590 هزار تومان، سه‌ماهه یک میلیون و 540 هزار تومان، شش‌ماهه یک میلیون و 475 هزار تومان، 9ماهه یک میلیون و 410 هزار تومان، 12ماهه یک میلیون و 350 هزار تومان، 18ماهه یک میلیون و 245 هزار تومان و دوساله یک میلیون و 160 هزار تومان انجام خواهد شد.

رئیس کل بانک مرکزی هم در همین ارتباط ضمن اعلام شرایط جدید پیش‌فروش سکه اعلام کرد: قیمت‌های پیش‌فروش سکه ثابت نخواهد بود چراکه با روند بازار تعدیل خواهیم کرد.

بعد از اعلام این سیاست از سوی بانک مرکزی،‌بانک هم در اطلاعیه ای اعلام کرد که عرضه سکه از این پس در شعب بانک ملی ایران و با سررسیدهای متفاوت انجام خواهد شد.

در اطلاعیه بانک ملی آمده که بر اساس اطلاعیه بانک مرکزی، به منظور ایجاد امکانات بیشتر برای متقاضیان پیش خرید، ودیعه و نگهداری سکه های خریداری شده پس از سررسید (موعدتحویل) به صورت امانت نزد بانک ملی ایران در صورت توافق بانک و خریدار نیز فراهم شده است.

علاوه بر این، در آینده نزدیک امکان جا به جایی و تبادل سکه های خریداری شده از طریق کارت سکه تحویل شده به متقاضیان به صورت الکترونیکی و از طریق دستگاه های خودپرداز بانک نیز میسر شده و از این طریق خطرات ناشی از جا به جایی و نگهداری سکه نزد متقاضیان کاهش خواهد یافت.

اما درحالی که بانک ملی هم در اطلاعیه ای از اجرای طرح جدید پیش فروش سکه در این بانک خبر داده ولی مراجعات مردم به شعب این بانک، نشان میدهد که هنوز ثبت نام پیش فروش جدید انجام نشده است.

شعب به مردم می گویند: هنوز بخشنامه اجرایی به دست ما نرسیده است و به همین دلیل فقط در سررسیدهای 6 ماهه و یکساله انجام خواهد شد.