کدخبر: ۲۱۹۴۳۱ لینک کوتاه

پورابراهیمی تشریح کرد:

در جلسه سیف با نمایندگان مجلس چه گذشت؟

اقتصادنیوز؛ رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در مورد جلسه امروز کمیسیون اقتصادی مجلس با ولی الله سیف گفت: حل مشکل فعالان اقتصادی درخصوص بازپرداخت تسهیلات بانکی که قبلا دریافت کرده اند، یکی از اولویت‌ها است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایبِنا؛ محمدرضا پورابراهیمی داورانی درباره جلسه امروز کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در این نشست با حضور رییس بانک مرکزی و معاون پولی بانکی وزارت اقتصاد و  همچنین مدیران سازمان برنامه و بودجه آخرین اصلاحات مربوط به بند «و» تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۹۷ که در ارتباط با تسویه مطالبات بانک ها و موسسات مالی و اعتباری برای بدهی های معوق سررسید شده تا پایان سال ۹۶ است، مورد بررسی قرار گرفت.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: حل مشکل فعالان اقتصادی درخصوص بازپرداخت تسهیلات بانکی که قبلا دریافت کرده اند یکی از اولویت هایی است که می تواند به رفع مشکلات بخش تولید کمک کند، همچنین در انجام این مهم نقش موثری در تعیین تکلیف مطالبات معوق شده بانک ها دارد.

پورابراهیمی در ادامه گفتگو با خبرگزاری خانه ملت افزود: بند «و» تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۹۷ که در ارتباط با تسویه مطالبات بانک ها و موسسات مالی و اعتباری برای بدهی های معوق سررسید شده تا پایان سال گذشته است، با ابهاماتی در محتوای متن روبه رو بوده که باعث شده اجرای این قانون با مشکلاتی مواجه شود.

وی در این رابطه ادامه داد: از سوی بانک مرکزی گزارشی در خصوص اجرای بند «و» تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۹۷ به کمیسیون اقتصادی ارایه شد، همچنین پیشنهاداتی درباره نحوه تسویه مطالبات مطرح شده است.

پورابراهیمی گفت: بانک مرکزی پیشنهاداتی در خصوص جایگزینی بند «و» تبصره ۱۶ قانون بودجه دارد که براین اساس چنانچه مشتریان بانک ها و موسسات اعتباری غیربانکی، قسط یا اقساط بدهی خود را تا پایان سال گذشته که سررسید شده باشد را تا پایان سال ۹۷ تسویه کنند بانک ها و موسسات اعتباری غیربانکی نیز مکلف به بخش جریمه و اخذ مابقی مطالبات مطابق با قرارداد جاری می شوند.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: در حال حاضر دو پیشنهاد مشخص در خصوص رفع مشکلات بانکی فعالان اقتصادی مطرح شده که در جلسات آتی کمیسیون اقتصادی این موضوع به سرانجام خواهد رسید تا پیش نویس اصلاحی بند «و» تبصره ۱۶ قانون بودجه در قالب طرح به صحن علنی مجلس ارائه شود.