کدخبر: ۲۲۴۶۱۹ لینک کوتاه

سومین شرکت کشتیرانی بزرگ جهان از ایران خارج شد

اقتصادنیوز: شرکت کشتیرانی «سی ام ای سی جی ام» فرانسه اعلام کرد برای مصون ماندن از تحریم های آمریکا به ارائه خدمات خود در ایران پایان خواهد داد و این کشور را ترک می کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایبِنا، شرکت کشتیرانی «سی ام ای سی جی ام» فرانسه که به عنوان سومین شرکت بزرگ ناوگان کشتیرانی جهان با در اختیار داشتن بیش از ۱۱ درصد از ظرفیت جهانی محسوب می شود، اعلام کرد که به دلیل ترس از تحریم های آمریکا در حال خارج شدن از ایران است.

این در حالی است که ایران اعلام کرده کشورهای اروپایی باید با انجام فعالیت های اقتصادی خود به حفظ قرارداد برجام کمک کنند. به دنبال خروج رسمی آمریکا از توافق هسته ای در ماه می، واشنگتن به تمام کشورها دستور داد تا خرید نفت از ایران را تا نوامبر متوقف کنند و شرکت های خارجی هم تجارت خود با ایران را پایان دهند؛ در غیر اینصورت در فهرست سیاه ایالات متحده قرار خواهند گرفت.

در حال حاضر، قدرت های اروپایی همچنان از توافق هسته ای پشتیبانی می کنند و قرار است که کارهای بیشتری را به منظور حفظ تجارت خود در ایران انجام دهند؛ اما چشم انداز اینکه فعالیت شرکت های اروپایی در ایالات متحده ممنوع شود باعث شده تا آنها ایران را رها کنند.

بر پایه این گزارش، شرکت کشتیرانی «سی ام ای سی جی ام» فرانسه اعلام کرد که به منظور مصون ماندن از تحریم های آمریکا و حفظ حضور خود در ایالات متحده، ارائه خدمات به ایران را متوقف خواهد کرد.

«رودولف ساد» رییس شرکت کشتیرانی «سی ام ای سی جی ام» فرانسه گفت: تصمیم گرفته ایم که به خدمات خود برای ایران پایان دهیم. وی تصریح کرد: رقبای چینی ما کمی تردید دارند و ممکن است رابطه متفاوتی با ترامپ داشته باشند؛ اما ما قوانین را اجرا می کنیم.