کدخبر: ۲۲۵۲۲۲ لینک کوتاه

مشکل اکانت توییتر و ایمیل شهرداری تهران رفع شد

اقتصادنیوز : مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران در مورد مشکل به‌وجود آمده برای اکانت توییتر شهرداری تهران توضیح داد.

 به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان،مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران در مورد مشکل به‌وجود آمده برای اکانت توییتر شهرداری تهران توضیح داد.

در این توضیح آمده است: به دنبال ایجاد مشکل برای اکانت توییتر شهرداری تهران، تلاش‌ها برای بازپس گیری اکانت مذکور بلافاصله از سوی سازمان فناوری ارتباطات و اطلاعات شهرداری تهران آغاز و اداره ایمیل مورد ادعا که یکی از ایمیل‌های فرعی شهرداری تهران بوده بازپس گرفته شد.از سوی دیگر، بر اساس بررسی‌های انجام شده هیچ یک از ایمیل‌های ارسالی به مقصد نرسیده و برگشت خورده است.همچنین حساب رسمی شهرداری تهران در توئیتر بعد از تلاش‌های صورت گرفته، بازپس گرفته شد.

گفتنی است سازمان فاوای شهرداری تهران در توضیحاتی اعلام کرد: در ساعت 23:22 شب گذشته بعضی از حساب های کاربری شهرداری تهران در شبکه های اجتماعی دچار اختلال و از دسترس خارج شد.در مرحله نخست و به سرعت، کلیه دسترسی ها به این حساب ها محدود شد تا مانع از نفوذ بیشتر هکرها به این حساب های کاربری شود.

در گام بعدی و در کم ترین زمان ممکن، باز پس گیری حساب ها و حذف اطلاعات ارسالی از سوی هکرها صورت پذیرفت.بر اساس بررسی های انجام شده و به دلیل پاسخ سریع کارشناسان حوزه امنیت این سازمان، طراحان این اقدام در مرحله نخست هدف گذاری خود متوقف شدند و هیچگونه هک و نفوذی به سامانه های شهرداری تهران صورت نگرفت.