کدخبر: ۲۲۵۲۷۹ لینک کوتاه

مجبور کردن خلبان برای پرواز در شرایط نا مناسب

اقتصادنیوز: در حالی که یک خلبان با حضور در برنامه‌ای تلویزیونی ادعایی را در خصوص اجبار برای پرواز در شرایط ناایمن مطرح کرده بود، سازمان هواپیمایی کشوری واکنشی به این ادعا نشان نداد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری میزان، روز گذشته یکی از خلبانان کشورمان با حضور در یک برنامه زنده تلویزیونی ادعایی را در خصوص اجبار خلبانان برای پرواز در شرایط ناایمن مطرح کرد.

وی با ذکر یک نمونه از نقص فنی در هواپیما، مدعی تغییر در دفتر وضعیت هواپیما توسط مسئولین فنی شد.

این خلبان در پاسخ به سوال مجری برنامه در خصوص علت پرواز خلبانان با علم به نقص فنی هواپیما مدعی شد که این اقدام از روی اجبار مدیران شرکت هواپیمایی بوده است.

وی در ادامه برنامه مدعی شد "چرا باید مدیرعامل یک شرکت هواپیمایی، قبلا کارمند سازمان هواپیمایی کشور باشد؟، آیا بخاطر درجات فنی و لیاقت و تجربه اش به کار بردن گرفته شده یا مالکان شرکت می‌خواهند از روابط این مدیر در سازمان هواپیمایی کشور استفاده کنند؟ "

پیگیری‌های خبرگزاری میزان از سازمان هواپیمایی کشوری به عنوان نهاد متولی صنعت حمل و نقل هوایی کشور در خصوص این ادعا‌ها بی نتیجه ماند و رضا جعفرزاده مدیر روابط عمومی این سازمان از انجام بررسی‌ها برای اعلام یک جوابیه خبر داد.

گفتنی است، روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری در دو سال اخیر تنها به انتشار گزینشی اخبار بسنده کرده و در مواقع حساس یا در دسترس نیست و یا از پاسخگویی به رسانه‌ها طفره می‌رود.

خبرگزاری میزان آمادگی دارد پاسخ سازمان هواپیمایی کشوری را در خصوص این خبر منتشر کند.