کدخبر: ۲۲۵۶۶۰ لینک کوتاه

بانک مرکزی ایتالیا خبر داد؛

۲.۳ تریلیون یورو بدهی دولتی ایتالیا

اقتصادنیوز؛ پس از رکورد قبلی در ماه آوریل گذشته، بدهی های دولتی ایتالیا در ماه &#۰۳۹;می&#۰۳۹; با بیش از ۱۴ میلیارد یورو افزایش نسبت به ماه آوریل به بیش از دو تریلیون و ۳۲۷ میلیارد یورو رسید.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا؛ بر اساس گزارش بانک مرکزی ایتالیا، دلیل افزایش بدهی های دولتی، نیاز ماهانه دولت مرکزی (7.6 میلیارد) و افزایش نقدینگی وزارت دارایی می باشد. 

بدهی دولتی ایتالیا در ماه آوریل گذشته دو تریلیون و 312 میلیارد یورو اعلام شده بود. این درحالی است که بدهی های دولتی نسبت به ماه می سال 2017 میلادی و در طول یک سال، 47.5 میلیارد افزایش پیدا کردند. 

'ماسیمیلیانو دونا' رئیس اتحاد ملی مصرف کنندگان با اشاره به آخرین آمار منتشر شده ازسوی موسسه ملی آمار 'ایستات' گفت: در ایتالیا 25 میلیون و 386 هزار خانواده زندگی می کند و بدهی های دولتی به حدی رسیده است که انگار هر خانواده بیش از 91 هزار یورو مقروض باشد. بعد از هشدار اخیر دیوان حسابرسی، اکنون بهتر است که دولت بر روی کاهش بدهی ها متمرکز شود.

دولت جدید ایتالیا که چنین بدهی عظیمی را به ارث برده است، باید برای جبران این بدهی ها نهایت تلاش خود را همان طور که در مبارزات انتخاباتی وعده داده بود، انجام دهد. در این راستا 'لوئیجی دی مایو' معاون نخست وزیر و وزیر توسعه اقتصادی عقیده دارد که تنها راه حل کاهش بدهی های دولتی از طریق سرمایه گذاری و نه کاهش خدمات میسر خواهد بود.

وزیر توسعه اقتصادی ایتالیا بر این عقیده است که نباید با برنامه ریاضتی سعی بر کاهش بدهی ها کرد زیرا با چنین روشی تنها به بدهی ها افزوده می شود، بلکه باید از طریق اصلاحات مالیاتی و سرمایه گذاری این بدهی ها را کاهش داد.