کدخبر: ۲۲۸۶۴۱ لینک کوتاه

هشدار معاون اقتصادی رئیس‌جمهوری به شرکت‌های بزرگ خارجی

اقتصادنیوز: معاون اقتصادی رییس جمهوری گفت: در بلندمدت هرگونه تصمیم در زمینه روابط اقتصادی جمهوری اسلامی ایران با شرکت های بزرگ خارجی، متناسب با میزان همکاری ها و تعاملات آنها اتخاذ می شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایبِنا، محمد نهاوندیان تاکید کرد: اقتصاد ایران ظرفیت های بسیار بالایی دارد و شرکت های بزرگ خارجی در این شرایط باید از این فرصت استفاده کنند.

وی اضافه کرد: چگونگی تعامل کنونی شرکت های بزرگ خارجی در ایران را زیر نظر داریم که بدون شک بر روابط اقتصادی با آنها در بلندمدت تاثیر می گذارد.

معاون اقتصادی رییس جمهوری ادامه داد: شرکت های بزرگ خارجی باید به عنوان شرکای اقتصادی ایران با قاطعیت، تصمیم خود را برای ادامه همکاری های خود در ایران را نشان دهند. بر پایه عقل و منطق اقتصادی، شرکت های خارجی نباید در بلندمدت روابط خود را با اقتصاد ایران قطع کنند.

معاون اقتصادی رییس جمهوری افزود: این شرکت ها باید در شرایط کنونی حجم تعاملات تجاری خود را افزایش دهند تا بتوانند از ظرفیت های بالای اقتصادی ایران در منطقه استفاده کنند.

وی در گفتگو با ایرنا دراین باره ادامه داد: شرکت های فعال در ایران نیز باید در این روزهای سخت اقتصادی، صمیمیت خود را به همکاران داخلی و خارجی خود نشان دهند و با قوت به همکاری خود در ایران ادامه دهند.