کدخبر: ۲۳۱۱۶۵ لینک کوتاه

بزرگترین بانک ایتالیا با آمریکا بر سر نقض تحریم ایران مصالحه می‌کند

اقتصاد نیوز: مدیرعامل بانک یونی کردیت، بزرگترین بانک ایتالیا گفت، این بانک انتظار دارد طی ماه های آینده به توافقی با دولت آمریکا بر سر اختلاف مربوط به ادعای نقض تحریم های ایران دست یابد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از تسنیم؛ مدیرعامل بانک یونی کردیت، بزرگترین بانک ایتالیا گفت، این بانک انتظار دارد طی ماه های آینده به توافقی با دولت آمریکا بر سر اختلاف مربوط به ادعای نقض تحریم های ایران دست یابد.

ژان پیر موستیر، گفت: «ما اطمینان داریم که می توانیم قبل از پایان سال به توافقی با دولت آمریکا دست یابیم.»

بانک یونی کردیت در سال 2011 در ارتباط با همکاری های قبلی خود با شرکت های ایرانی، از سوی مقامات قضایی نیویورک هدف تعقیب قرار گرفت.

وزارت دادگستری آمریکا سپس در سال 2012 تحقیقاتی را آغاز کرد تا بررسی کند که این بانک ایتالیایی تا چه میزان معیارهای اداره کنترل دارایی های خارجی خزانه داری امریکا (اوفک) را رعایت کرده است.

یونی کردیت گفته، در حال انجام یک تحقیق داخلی است تا پرداخت های گذشته خود به دلار آمریکا و میزان پایبندی خود به تحریم های دولت آمریکا را بسنجد.

تحریم های جدید دولت آمریکا علیه ایران از روز سه شنبه به اجرا گذاشته شده و دونالد ترامپ، رئیس جمهوری این کشور گفته شرکت هایی که با تهران همکاری کنند از همکاری با آمریکا محروم خواهند شد.