کدخبر: ۲۳۶۴۳۶ لینک کوتاه

عواملی که باعث افزایش قیمت بلیت هواپیما شدند

اقتصاد نیوز: رضایی کوچی افزایش نرخ ارز، عدم نظارت دستگاه‌های نظارتی و افزایش خودسرانه چارتری‌ها را علت گرانی بلیت هواپیما اعلام کرد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، محمدرضا رضایی‌کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس درباره علت افزایش قیمت بلیت هواپیما ،اظهار کرد: 50 درصد افزایش قیمت‌ها به هزینه‌ها و مشکلات  ارزی و 50 درصد دیگر نیز به هزینه‌های ریالی مربوط می‌شود.

وی تلاطم نرخ ارز، بلیت های چارتری‌ و عدم نظارت نهادهای نظارتی را 3 عامل تأثیرگذار در افزایش قیمت بلیت های هواپیما دانست و گفت: از وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان‌ هواپیمایی کشور دعوت به عمل آورده و خواستار کنترل این عوامل شده ایم.

رضایی‌کوچی ادامه داد: به دلیل افرایش قیمت خودسرانه بلیت های چارتری در پی حذف آنها هستیم.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به افزایش 20 تا 25 درصدی قیمت بلیت هواپیما در روز های اخیر بیان کرد: چندی پیش شاهد افزایش صد درصدی قیمت بلیت ها بوده‌ایم اما پس از ورود مجلس و کمیسیون عمران و همچنین مکاتبات انجام شده با وزیر راه و شهرسازی قیمت ها  تا حدی کاهش یافت.

وی در پایان به ضرورت تعدیل قیمت بلیت هواپیما در روز های اخیر تاکید کرد و گفت: در صورت نظارت مستمر نهاد های نظارتی، شاهد افزایش قیمت مجدد بلیت ها نخواهیم بود.