کدخبر: ۲۳۷۷۳۰ لینک کوتاه

صعود بی سابقه شاخص بورس

اقتصادنیوز: شاخص بورس با صعودی بی سابقه و رشدی بیش از ۴۰۰۰ واحدی به کانال ۱۴۶ هزار واحدی رسید تا یک روز تاریخی دیگر در تالار شیشه ای رقم بخورد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایبِنا، در معاملات روز جاری تالار شیشه ای «تا لحظه تنظیم خبر» شاخص بورس با ۴۰۶۷ واحد افزایش در کانال ۱۴۶هزار واحدی قرار گرفت و به ۱۴۶ هزار و ۳۰۲ واحد رسید و این رقم در حالی در تابلوهای آماری تالار شیشه ای به ثبت رسیده و همه شاخص های اصلی بورس «شاخص کل، شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، شاخص کل (هم وزن)، شاخص قیمت (هم وزن)، شاخص آزاد شناور، شاخص بازار اول و شاخص بازار دوم» به طور میانگین با بیش از ۲ درصد رشد مواجه شده اند.

این اتفاق در حالی در بازار سهام رخ داد که شرکت های «فولاد مبارکه اصفهان با ۴۴۱ واحد، گل گهر با ۲۴۶ واحد، ملی صنایع مس ایران با ۲۲۹ واحد، ملی صنایع مس ایران با ۲۰۲ واحد، پتروشیمی خلیج فارس با ۱۹۴ واحد، نفت و گاز پارسیان با ۱۹۰ واحد، پالایش نفت بندرعباس با ۱۸۴ واحد» بیشترین تاثیر را در رشد شدید نماگر تالار شیشه ای را بر عهده داشته اند.

بر اساس این گزارش ارزش بازار نیز تا این لحظه به ۵۵۸ هزار و ۳۹۸ واحد رسیده که این رقم بی سابقه تا به امروز در بازار سهام شکل نگرفته بود.