کدخبر: ۲۳۷۹۴۰ لینک کوتاه

دسترسی دوباره سایت‌های آنلاین به پروازهای هما

اقتصاد نیوز: در حالی مقام مسئول هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران دسترسی دوباره سایت‌های آنلاین بلیت‌ به پروازهای ایران‌ایر را بعید دانسته بود که مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری از دسترسی دوباره این سایت‌ها به پروازهای هما خبر داد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از تسنیم، رضا جعفرزاده مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به دسترسی مجدد سایت های فروش اینترنتی به بلیت پروازهای هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران گفت:‌عصر دیروز جلسه ای با حضور رییس، قائم مقام و معاونان سازمان هواپیمایی کشوری، رییس هیتت مدیره و مدیر عامل و معاون بازرگانی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران و تعدادی از مدیران سایت های اینترنتی برگزار شد.

وی افزود: در این جلسه مسائل سایت‌هایی که به دلایلی موجب  قطع دسترسی آنها به سیستم فروش بلیت ایران ایر شده بود مورد بررسی و بر لزوم اهتمام بیشتر در خدمات رسانی و تسهیل استفاده متقاضیان از امکانات بخش هوایی تاکید شد.

وی تصریح کرد: در این جلسه همچنین بر نظارت دقیق بر نحوه توزیع بلیت این شرکت، ارائه سرویس های قابل قبول و مورد انتظار مردم، رعایت دقیق توصیه های سازمان هواپیمایی کشوری مبنی بر اینکه ملاک نرخ های ارائه شده توسط سایت های اینترنتی، کلاس نرخی است که این شرکت ارائه می کند تاکید شد.

مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری اظهار کرد:‌ هر گونه ارائه بلیت هواپیما با نرخی خارج از چارچوب تعیین شده توسط شرکت تخلف محسوب شده و برابر با مقررات برخورد خواهد شد. بنابراین ضروری است سایت ها همزمان و بدون وقفه هر گونه تغییر نرخ را هماهنگ و همزمان با نرخ اعلامی شرکت روی خروجی قرار دهند.

وی با بیان این‌که این موضوع مستلزم مدیریت قوی در بخش های تکنیکی و فنی بوده و باید مورد توجه قرار گیرد، گفت: از مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی خواسته شد تا دستور دسترسی مجدد این سایت ها از امروز صادر شود.

پیگیری‌ها از هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در خصوص موضوع دسترسی دوباره سایت‌های آنلاین فروش به بلیت‌ پروازهای این شرکت و به ویژه برخی سایت‌های گرانفروش تا زمان تهیه این خبر نتیجه‌ای در بر نداشت.

دو روز پیش مدیر روابط عمومی ایران‌ایر از قطع دسترسی سایت‌های اینترنتی به بلیت‌های این ایرلاین به دلیل گرانفروشی خبر داده بود. اصغرزاده دیروز دسترسی دوباره این سایت‌های به بلیت‌های هما را بعید دانسته بود.

دیروز مدیرعامل ایران‌ایر در بازدیدی به اصطلاح سرزده از چند شرکت ارائه دهنده خدمات مسافری هوایی بازدید و موارد مربوط به نحوه ارائه نرخ‌های اعلامی این شرکت‌ها به متقاضیان و تناسب آن با نرخ‌های اعلامی ایران‌ایر را بررسی کرد. بازدیدی که بدون حضور اصحاب رسانه برگزار شد و جزئیات آن تاکنون منتشر نشده است.