کدخبر: ۲۳۷۹۶۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

جدیدترین شگرد برای کلاهبرداری از دستگاه عابر بانک

اقتصادنیوز: جانشین سرکلانتری ششم پلیس پیشگیری تهران از ترفند جدید یک سارق برای کلاهبرداری از سالمندان با دستگاه خودپرداز خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از نمناک؛ جانشین سرکلانتری ششم پلیس پیشگیری پایتخت از دستگیری سارقی خبر داد که از سادگی و غفلت شهروندان سوءاستفاده کرده و موجودی حساب آنها را خالی می کرد. رپورتاژ

سرهنگ حسین معززی جانشین سرکلانتری ششم پلیس پیشگیری پایتخت با اعلام خبر فوق اظهار داشت:در این پرونده، متهم در کنار دستگاه های ای تی ام منتظر می ایستاد و هنگامی که افراد به خصوص سالخوردگان برای انتقال وجه یا پرداخت اقساط به عابر بانک ها مراجعه می کردند، بعد از اینکه کارت وارد دستگاه شده و رمز توسط مشتری وارد می شد، به افراد می گفت که این دستگاه رسید نمی دهد.

جانشین سرکلانتری ششم پلیس پیشگیری پایتخت تصریح کرد:شهروندان نیز چون می خواستند قسط یا قبوض خود را پرداخت کنند و نیاز به رسید داشتند، با شنیدن این صحبت، کارت خود را خارج می کردند، غافل از اینکه از ادامه عملیات انصراف نداده اند؛ بلافاصله بعد از اینکه شهروندان ای تی ام را ترک می کردند، سارق وارد عمل شده و سریعا عملیات انتقال وجه را به کارت های سرقتی که دراختیار داشت انجام می داد.

سرهنگ معززی با اعلام این مطلب که متهم 24 ساله تاکنون 18 شاکی دارد، گفت:چهره متهم توسط دوربین بانک ضبط شده بود؛ بر همین اساس در کمین گذاری که مأموران کلانتری انجام دادند، توانستند این فرد را در منطقه شهدا دستگیر کنند.

لازم به ذکر است که متهم 24 ساله که معتاد به مواد مخدر است، بعد از دستگیری خود را به لالی زده بود!