کدخبر: ۲۴۴۹۲۷ لینک کوتاه

رشد قابل توجه شاخص بورس تهران

اقتصادنیوز: شاخص بورس اوراق بهادار تهران در معاملات بیست و سومین روز از مهر ماه با افزایش ۵۷۷۴ واحدی به پله ۱۸۰ هزار و ۶۰۱ واحدی صعود کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری میزان، شاخص بورس اوراق بهادار تهران در معاملات بیست و سومین روز از مهر ماه با رشد ۵۷۷۴ واحدی به پله ۱۸۰ هزار و ۶۰۱ واحدی رسید.

در معاملات امروز تعداد ۲ هزار و ۸۸۴ سهم اوراق بهادار به ارزش ۹ میلیون و ۴۵۴ هزار و ۶۸۲ ریال در بیش از ۲۱۵ هزار نوبت معاملاتی داد و ستد شد.

بر این اساس شاخص قیمت (وزنی-ارزشی) بیش از ۱۶۸۷ واحد، شاخص بازار اول ۴۶۱۲ واحد، شاخص آزاد شناور ۶۰۷۴ واحد، شاخص بازار دوم ۹۷۸۱ واحد، شاخص کل (هم‌وزن) ۱۶۷ واحد، شاخص قیمت (هم‌وزن) ۱۸۹ واحد افزایش را تجربه کردند.

نماد‌های پر بیننده معاملات امروز نماد‌های بانک ملت، سایپا، پالایش نفت اصفهان،  نفت و گاز پتروشیمی تامین،  فولاد مبارکه اصفهان،  بانک تجارت و ملی صنایع مس ایران با روند صعودی و  به کار خود پایان دادند.

*معاملات بازار فرابورس

شاخص فرابورس نیز در معاملات امروز با رشد بیش از ۶۷ واحدی به پله ۱۹۹۵ واحدی سقوط کرد.

در بازار فرابورس نیز تعداد ۱ هزار و ۲۰۴ سهم اوراق بهادار به ارزش ۹ میلیون و ۲۱۷ هزار و ۷۴۳ ریال در بیش از ۱۱۲ نوبت معاملاتی داد و ستد شد.

در معاملات بازار فرابورس نماد‌های گروه سهامی ذوب آهن اصفهان،  تجارت الکترونیک پارسیان کیش، گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی،  عطرین نخ کیش،  بانک دی پتروشیمی زاگرس و تولید و صادرات ریشمک با روند صعودی به کار خود پایان داد.