کدخبر: ۲۴۵۸۴۲ لینک کوتاه

احیای بافت فرسوده ۱۰۰ هزار واحد مسکونی

اقتصاد نیوز: رئیس­ سازمان برنامه و بودجه از اختصاص ۷۰ هزار میلیارد تومان برای احیای بافت فرسوده ۱۰۰ هزار واحد مسکونی جدید در قانون بودجه امسال خبر داد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از تسنیم؛­ محمد باقر نوبخت که در مراسم امضای تفاهم نامه برنامه تولید و اشتغال در حوزه بازآفرینی شهری پایدار سخن می گفت، با اشاره به امضای تفاهم نامه ساخت و احیای بافت فرسوده 100 هزار واحد مسکونی جدید طبق تبصره 18 قانون بودجه سال جاری گفت: برای عملیاتی شدن این طرح 65 تا 70 هزار میلیارد تومان اختصاص می یابد.

وی افزود:­ 3هزار میلیارد تومان این طرح از ردیف تبصره 18 و نیز 20 درصد اعتبارات طرح های عمرانی که می شود، 12 هزار و 300 میلیارد تومان به همراه­­15 هزار میلیارد تومان از محل منابع صندوق توسعه ملی ، 30 هزار میلیارد تومان از منابع نظام بانکی و 5 هزار میلیارد تومان از محل تبصره 14­ تخصیص داده می شود.

رئیس­ سازمان برنامه و بودجه با اشاره به شرایط تهدید و تحریم اقتصاد ملی کشور گفت: همه انتظار دارند از ظرفیت کشور برای خنثی و کم کردن آثار تحریمی استفاده کنیم که یکی از اقدامات در قالب همین تفاهم نامه به اجرا درمی آید که نمادی از برخورداری کشور از ظرفیت داخلی است.

وی اضافه کرد: مردم توقع دارند نسبت به بافت فرسوده و ایمن سازی آن در سرزمین لرزه خیزشان اقدام اساسی شکل گیرد و این طرح به نوعی بازآفرینی ایمن بخش زندگی مردم است که می تواند تولید و اشتغال را در زنجیره خود به همراه داشته باشد.

نوبخت گفت: علاوه بر این ساخت 50هزار واحد مسکونی در شهرها به عنوان واحدهای مسکونی حمایتی و 50 هزار واحد مسکونی روستایی نیز مدنظر قراردارند که می تواند به موازات اجرای طرح فعلی،­ عملیات اجرایی ­آن نیز آغاز شود.