کدخبر: ۲۴۶۶۰۶ لینک کوتاه

سقوط شاخص بورس به سطح ۱۸۵ هزار واحدی

اقتصادنیوز: شاخص بورس اوراق بهادار تهران در معاملات اولین روز از آبان ماه با کاهش ۲۴۶۰ واحدی به پله ۱۸۵ هزار و ۳۱۸ واحدی نزول کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری میزان، شاخص بورس اوراق بهادار تهران در معاملات اولین روز از آّبان ماه با کاهش ۲۴۶۰ واحدی به پله ۱۸۵ هزار و ۳۱۸ واحدی رسید.

در معاملات امروز تعداد ۲ هزار و ۷۵۷ سهم اوراق بهادار به ارزش ۱۰ میلیون و ۴۲ هزار و ۱۵۹ ریال در بیش از ۱۶۶ هزار نوبت معاملاتی داد و ستد شد.

بر این اساس شاخص قیمت (وزنی-ارزشی) بیش از ۷۱۶ واحد، شاخص بازار اول ۲۲۲۳ واحد، شاخص آزاد شناور ۳۱۷۳ واحد، شاخص کل (هم‌وزن) ۶۱۲ واحد، شاخص قیمت (هم‌وزن) ۴۳۲ واحد و شاخص بازار دوم ۲۹۱۰ واحد کاهش را تجربه کردند.

نماد‌های پر بیننده معاملات امروز نماد‌های بانک ملت، پتروشیمی پارس با روند صعودی و نماد‌های سایپا، نفت و گاز پتروشیمی تامین، فولاد مبارکه اصفهان، بانک تجارت، داده گستر‌های وب با روند نزولی به کار خود پایان دادند.

*معاملات بازار فرابورس

شاخص فرابورس نیز در معاملات امروز با رشد بیش از ۲ واحدی به پله ۲۰۱۵ واحدی صعود کرد.

در بازار فرابورس نیز تعداد ۷۲۸ هزار و ۴۴۲ سهم اوراق بهادار به ارزش ۳ میلیون و ۹۶۱ هزار و ۷۱ ریال در بیش از ۱۱۳ نوبت معاملاتی داد و ستد شد.

در معاملات بازار فرابورس نماد‌های گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی، سهامی ذوب آهن اصفهان، تولید و صادرات ریشمک، پتروشیمی غدیر با روند منفی و نماد‌های داروسازی آوه سینا، پتروشیمی زاگرس، تجارت پارسیان کیش با روند مثبت به کار خود پایان دادند.