کدخبر: ۲۴۹۸۲۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

جذابیت سرمایه گذاری در انرژی های نو برای خارجی ها

اقتصاد نیوز: مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان رضوی گفت: ۷۰ درصد حجم سرمایه گذاری خارجی در این استان امسال تاکنون به حوزه انرژیهای نو و تجدیدپذیر اختصاص داشته است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از  ایرنا؛ سیدمهدی رمضانی افزود: ظرف هفت ماه گذشته امسال 21 طرح سرمایه گذاری به مبلغ 117 میلیون دلار در خراسان رضوی توسط هیات سرمایه گذاری تصویب و برای آن مجوز تضمین دولت صادر شده است. 
وی ادامه داد: همچنین دو طرح جدید نیز به مبلغ دو میلیون دلار برای بررسی و اخذ مجوز سرمایه گذاری خارجی به این هیات ارسال شده است. 
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان رضوی گفت: شش مورد از طرحهای مصوب در این مدت به بهره برداری کامل رسیده و سایر طرحها پیشرفت 10 تا 80 درصدی دارند. 
وی بدون اشاره به اطلاعات و ارقام بیشتر افزود: 70 درصد از مبلغ مصوب سرمایه گذاری خارجی استان در سال جاری در حوزه انرژی های نو و تجدیدپذیر انجام شده است. 
رمضانی ادامه داد: فراوانی طرحهای سرمایه گذاری خارجی مصوب در خراسان رضوی استان به ترتیب در حوزه های خدمات، صنعت و کشاورزی بوده است. 
وی بر اهمیت طرحهای سرمایه گذاری به دلیل زودبازدهی و سرعت در تحقق تولید و اشتغال تاکید و بیان کرد: اغلب طرحهای مصوب سرمایه گذاری خارجی در خراسان رضوی بزرگ مقیاس نیستند و سریعتر به بهره برداری می رسند بنابراین استان از لحاظ تعداد طرحهای سرمایه گذاری خارجی رتبه نخست کشور را دارد. 
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان رضوی گفت: 'کتاب فرصتهای سرمایه گذاری خراسان رضوی' با معرفی 100 فرصت سرمایه گذاری در بخشهای مختلف اقتصادی استان به دو زبان در قالب الکترونیکی و کاغذی توسط مرکز خدمات سرمایه گذاری تهیه و آماده ارائه به متقاضیان سرمایه گذاری است.