کدخبر: ۲۵۱۰۷۴ لینک کوتاه

شاخص به ارتفاع ۱۷۸ واحدی سُر خورد

اقتصادنیوز: شاخص بورس اوراق بهادار تهران در معاملات بیست و ششمین روز از آبان ماه با اُفت ۳ هزار و ۱۷۵ واحدی به پله ۱۷۸ هزار و ۸۱۹ واحدی سقوط کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری میزان، شاخص بورس اوراق بهادار تهران در معاملات بیست و ششمین روز از آبان ماه با کاهش بیش از ۳ هزار و ۱۷۵ واحدی به پله ۱۷۸ هزار و ۸۱۹ واحدی اُفت کرد.

در معاملات امروز تعداد ۲ هزار و ۴۴ سهم اوراق بهادار به ارزش ۷ میلیون و ۲۰۹ هزار و ۸۳۷ ریال در بیش از ۱۶۳ هزار نوبت معاملاتی داد و ستد شد.

 

بر این اساس شاخص قیمت (وزنی-ارزشی) بیش از ۹۲۴ واحد، شاخص بازار اول ۲۳۹۴ واحد، شاخص آزاد شناور ۳۲۵۵ واحد، شاخص بازار دوم ۶۰۵۸ واحد، شاخص کل (هم‌وزن) ۲۳۸ واحد، شاخص قیمت (هم‌وزن) ۱۶۸ واحد کاهش را تجربه کرد.

نماد‌های پر بیننده معاملات امروز نماد‌های بانک ملت، بانک تجارت، پالایش نفت اصفهان، داده گستر عصر نوین، فولاد مبارکه اصفهان، س. نفت و گاز پتروشیمی تامین با روند نزولی و نماد سایپا با روند صعودی به کار خود پایان دادند.

*معاملات بازار فرابورس

شاخص فرابورس نیز در معاملات امروز با کاهش بیش از ۴۵ واحدی به پله ۱۹۱۱ واحدی رسید.

در بازار فرابورس نیز تعداد ۷۲۵ هزار و ۷۵۳ سهم اوراق بهادار به ارزش ۳ میلیون و ۸۰۷ هزار و ۱۹۴ ریال در بیش از ۱۰۶ هزار نوبت معاملاتی داد و ستد شد.

در معاملات بازار فرابورس نماد‌های سهامی ذوب آهن اصفهان، تجارت الکترونیک پارسیان کیش، داروسازی آوه سینا، پتروشیمی زاگرس، گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی، تولید و صادرات ریشمک با روند منفی و نماد تولیدات پتروشیمی قائد بصیر و تولید با روند منفی به کار خود پایان دادند.