کدخبر: ۲۵۲۷۱۰ لینک کوتاه

میزان خسارت واحدهای مسکونی زلزله کرمانشاه

اقتصادنیوز: معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن گفت: در پی زلزله شب گذشته تنها برخی از واحد‌های مسکونی قدیمی تخریب شده اند که این امر به علت سازه‌های قدیمی آن‌ها دور از انتظار نبوده است.

به گزارش اقتصادنیوز؛ عزیز الله مهدیان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، در خصوص آخرین وضعیت واحد‌های مسکونی در مناطق زلزله زده کرمانشاه بیان کرد: هیچ یک از واحد‌های مسکونی نوساز و تازه ساخته شده طی یکسال گذشته در مناطق زلزله زده کرمانشاه تخریب نشده است.

وی در ادامه افزود: در پی زلزله شب گذشته تنها برخی از واحد‌های مسکونی قدیمی تخریب شده که این امر به علت سازه‌های قدیمی آن‌ها دور از انتظار نبوده است.

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن تصریح کرد: ستاد بحران کرمانشاه در حال بررسی مناطق زلزله زده و ارزیابی میزان خسارت واحد‌های مسکونی در این مناطق هستند و تا به این لحظه خسارت بزرگی گزارش نشده است.

مهدیان اظهار کرد: جزئیات تخریب واحد‌های مسکونی تا پایان وقت اداری امروز مشخص خواهد شد، ولی در مجموع خسارت جدی به واحد‌های مسکونی مناطق زلزله زده کرمانشاه وارد نشده است.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به زلزله ۶.۴ ریشتری شب گذشته در روستا‌های کرمانشاه طبیعی است که برخی از دیوار‌های واحد‌های مسکونی ترک خورده باشد، ولی تخریب صد درصدی در این مناطق نداشته ایم.