کدخبر: ۲۵۳۹۴۲ لینک کوتاه

خسارت بیمه سانچی دریافت می‌شود

اقتصادنیوز: دبیر کارگروه بیمه اتکایی سندیکای بیمه‌گران ایران گفت: بخشی از بیمه بدنه شناور سانچی داخلی و بخشی هم خارجی بود که چون چینی‌ها مقصر حادثه بودند، دریافت این خسارت بازیافت هم دارد.

به گزارش اقتصادنیوز ؛ محسن قره خانی امروز (یکشنبه) در نشستی خبری در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا درباره شرایط اخذ خسارت از بیمه‌های اتکایی که شناور سانچی را بیمه کرده بودند، اظهار کرد: درصدی از بیمه بدنه سانچی در ایران و درصدی هم در خارج از کشور فراهم شده بود که در اینجا چون کشتی چینی درصد زیادی در تصادف با سانچی مقصر بود این دریافت خسارت از آنجا هم بازیافت دارد.

او با بیان اینکه بانک مرکزی برای پرداخت بیمه‌های خارجی حواله ارزی صادر می‌کند، گفت: این ارز از سامانه نیما تامین می‌شود. در مورد دریافت خسارت سانچی هم خدمات دریافت این خسارت به صورت ارزی انجام می‌شود.

دبیر کارگروه بیمه اتکایی سندیکای بیمه‌گران با تفکیک انواع پوشش‌های بیمه‌ای کشتی سانچی گفت: خسارت زیست محیطی قرار نیست به ما تعلق بگیرد، چرا که صرف تلاش برای خاموش کردن کشتی یا دفع آلودگی های زیست محیطی می شود که آن حادثه در دریا به وجود آورده است.

او در ادامه با مهم توصیف کردن حادثه سانچی در فضای بیمه ای جهانی ادامه داد: خوشبختانه این کشتی به لحاظ بیمه مسئولیت در ایران بیمه نشده است چرا که هزینه آن بسیار بالا است. به زودی کنوانسیون های دریایی به خاطر حادثه سانچی تغییر خواهد کرد.

اوادامه داد: بخشی از بیمه بدنه این شناور در ایران بیمه شده است. هرچند چون کشتی چینی مقصر حادثه بوده است از آن محل هم پوشش بیمه ای داریم.