کدخبر: ۲۵۴۴۴۵ لینک کوتاه

رئیس بانک مرکزی: اقدامات آمریکا بر اقتصاد ایران تاثیر ندارد

اقتصادنیوز: رئیس کل بانک مرکزی گفت: اقدامات دولت آمریکا نتوانسته است آثار مورد نظر آن‌ها را بر اقتصاد ایران برجای گذارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری میزان، عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در دیدار با سفیر چین و هیئت همراه در خصوص روابط بانکی و مالی دو کشور و نحوه ارتقای این روابط بحث و تبادل نظر کردند.

در این دیدار رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با تأکید بر لزوم گسترش روابط مالی و بانکی دو کشور اظهار کرد: علی‌رغم تلاش‌هایی که ایالات متحده آمریکا برای قطع روابط بانکی و مالی جمهوری اسلامی ایران انجام داده است، کشور‌های متعددی با ارائه راهکار‌های گوناگون روابط بانکی و مالی خود با ایران را حفظ کرده و توسعه می‌دهند و شاهد آن هستیم که اقدامات دولت آمریکا نتوانسته است آثار مورد نظر آن‌ها را بر اقتصاد ایران برجای گذارد.

همچنین سفیر چین در این دیدار ضمن اشاره به ثبات ایجاد شده در بازار‌های اقتصاد ایران اظهار کرد: چین علاقه‌مند به بسط و گسترش روابط استراتژیک و بلندمدت با جمهوری اسلامی ایران است و در این راستا مذاکرات و برنامه‌ریزی‌هایی در دستور کار دولت چین و نهاد‌های مختلف سیاسی و اقتصادی آن قرار دارد.

دو طرف در این دیدار بر لزوم تسریع در حل مشکلات بانکی فیمابین و گسترش روابط اقتصادی در زمینه‌های گوناگون تاکید کردند.