کدخبر: ۲۵۴۴۵۹ لینک کوتاه

شاخص به ارتفاع ۱۶۵ هزار واحدی سر خورد

اقتصادنیوز: شاخص بورس اوراق بهادار تهران در معاملات سیزدهمین روز از آذر ماه با افت بیش از ۶۰۲ واحدی به پله ۱۶۵ هزار و ۷۰۱ واحدی رسید.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری میزان، شاخص بورس اوراق بهادار تهران در معاملات سیزدهمین روز از آذر ماه با افت بیش از ۱۶۵ واحدی به پله ۱۶۵ هزار و ۷۰۱ واحدی سقوط کرد.

در معاملات امروز تعداد یک هزار و ۳۲۱ سهم اوراق بهادار به ارزش ۴ میلیون و ۲۹۰ هزار و ۵۴ ریال در بیش از ۱۱۵ هزار نوبت معاملاتی داد و ستد شد.

بر این اساس شاخص قیمت (وزنی-ارزشی) بیش از ۱۷۵ واحد، شاخص بازار اول ۲۹۷ واحد، شاخص آزاد شناور ۵۰۷ واحد، شاخص بازار دوم ۱۹۰۸ واحد، شاخص کل (هم‌وزن) ۵۳ واحد، شاخص قیمت (هم‌وزن) ۳۷ واحد افت را تجربه کرد.

نماد‌های پربیننده معاملات امروز نماد‌های بانک ملت، سایپا، فولاد مبارکه اصفهان، پتروشیمی پارس با روند نزولی و نماد‌های پالایش نفت اصفهان، بانک تجارت، پتروشیمی شازند با روند صعودی به کار خود پایان داد.

*معاملات بازار فرابورس

شاخص فرابورس نیز در معاملات امروز با رشد بیش از ۵ واحدی به پله ۱۸۲۹ واحدی رسید.

در بازار فرابورس نیز تعداد ۸۰۴ هزار و ۷۵۲ سهم اوراق بهادار به ارزش ۴ میلیون و ۲۱۷ هزار و ۲۳۷ ریال در بیش ۱۳۰ هزار نوبت معاملاتی داد و ستد شد.

در معاملات بازار فرابورس نماد‌های سنگ آهن گهر زمین، گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی، پتروشیمی زاگرس، تجارت الکترونیک پارسیان کیش با روند منفی و نماد‌های تولیدات پتروشیمی قائد بصیر، سهامی ذوب آهن اصفهان، تولیدات پتروشیمی قائد بصیر با ورند مثبت به کار خود پایان دادند.