کدخبر: ۲۵۴۶۵۰ لینک کوتاه

افزایش قیمت خرید تضمینی گندم به ۱۶۰۰ تومان مناسب است

اقتصادنیوز: کشاورز، گفت: وزارت جهاد کشاورزی و کشاورزان از افزایش قیمت تضمینی گندم از یک‌هزار و ۴۷۰ به یک‌هزار و ۶۰۰ تومان رضایت دارند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، عباس کشاورز معاون امور وزارت جهاد کشاورزی در حاشیه همایش روز جهانی خاک در جمع خبرنگاران درباره تغییر نرخ خرید تضمینی گندم از یک‌هزار و ۴۷۰ به یک‌هزار و ۶۰۰ تومان، اظهار کرد:  ما باید به عنوان متولی تولید علاوه بر حمایت از حقوق کشاورزان منافع ملی را در نظر بگیریم که به اعتقاد بنده با توجه به تورم، افزایش هزینه‌های تولید و اختصاص دلار ۴ هزار و ۲۰۰ تومان به نهاده‌های تولید و اقلام اساسی نرخ یک‌هزار و ۶۰۰ تومانی خرید تضمینی گندم کاملا مناسب است و کشاورزان از این نرخ اظهار رضایت دارند.

معاون وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: اگر تغییرات پیش‌بینی نشده‌ای در آینده به‌وجود آید دولت حتما به این موضوع توجه خواهد داشت.

کشاورز با اشاره به اینکه تا پایان اسفند ماه نمی‌توان برآورد دقیقی از میزان تولید داشت، گفت: با توجه به آنکه کشت در مناطق بافق، خوزستان و نواحی گرمسیری همچنان ادامه دارد، اما سطح زیر کشت فعلی نسبت به برنامه ۲ درصد بیشتر است.

وی در ادامه با بیان اینکه امکان حداقل ۲۰۰ هزار هکتار دیگر کشت در منطقه فارس و خوزستان وجود دارد، تصریح کرد: تاکنون ۲ میلیون هکتار گندم آبی و ۳ میلیون و ۹۰۰ هزار هکتار گندم دیم کشت شده که این میزان بیش از برنامه است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: با توجه به رحمت الهی نزولات آسمانی به جزء سه استان بیش از متوسط بوده است که این امر موجب شده که سطح سبز مزارع در حد عالی باشد.

کشاورز در پایان در پاسخ به سوال خبرنگاری که آیا قانون بازنشستگی کارکنان شامل حال شما می‌شود، گفت: بنا به درخواست وزیر جهاد در وزارتخانه می‌مانم.