کدخبر: ۲۵۵۷۴۲ لینک کوتاه

اولین تراموای کشور در رشت راه‌اندازی می شود

اقتصادنیوز: مدیر کل دفتر حمل ونقل ریلی درون شهری سازمان شهرداری‌ها آخرین وضعیت تراموای رشت را تشریح کرد.

به گزارش اقتصادنیوز ؛ حسین رجب صلاحی در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه رشت اولین شهر کشور است که تراموا در آن راه‌اندازی می‌شود، اظهار کرد: سازمان شهرداری‌ها با حساسیت بیشتری فرآیند انتخاب مشاور و انجام مطالعات این پروژه را در نظر دارد و براساس آن مشاور بهرو پس از انجام مناقصه به عنوان مشاور طرح انتخاب شد که در حال اجرای طرح مطالعاتی تراموا است.

مدیرکل دفتر حمل ونقل ریلی درون شهری سازمان شهرداری ها با اشاره به اینکه مشاور پروژه چندماهی است فعالیتش را آغاز کرده و این پروژه در حال مطالعه اولیه است، گفت: جلسات متعددی با مدیران استانی و شهری رشت برگزار شد که براساس اطلاعات اولیه اجرای این پروژه حدودا 250 میلیون یورو هزینه دارد.

وی ادامه داد: طول مسیر مطالعه شده در شهر رشت برای اجرای خطوط مترو 16کیلومتر به صورت رفت و برگشت است که در صورت اجرای آن حجم زیادی از ترافیک شهری کاهش می یابد.

رجب صلاحی در پایان اظهار کرد: بر اساس قانون حمایت از سامانه حمل ونقل ریلی دولت 50 درصد هزینه های مترو در شهرها را تقبل و از طرق مختلف به شهرها کمک می کند. بر همین اساس به شهرداری رشت پیشنهاد داده شده که بحث تامین واگن تراموا را از طریق قانونی و از محل اعتبارات دولتی پیگیری کند تا بتوان نسبت به اجرای عملیات عمرانی و تامین برخی تجهیزات شهری مورد نیاز  این پروژه در اسرع وقت امیدوار بود.