کدخبر: ۲۵۸۵۷۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

جزئیات لایحه بودجه ۹۸؛

رشد ۳۲.۵ درصدی سهم وزارت کار برای سال آینده

اقتصادنیوز؛ بودجه پیشنهادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای سال آینده با رشد ۳۲.۵ درصدی نسبت به بودجه سال جاری به ۴۳ هزار و ۱۶۸ میلیارد تومان افزایش پیدا کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر؛ در لایحه بودجه ۹۸ کل کشور، بودجه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان و دستگاه‌های تابعه این وزارتخانه برای سال آینده ۴۳ هزار و ۱۶۸ میلیارد و ۷۴۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان پیش بینی شد.

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دستگاه‌های تابعه پس از وزارت آموزش و پرورش با بودجه ۴۵ هزار میلیارد تومانی، دارای بیشترین بودجه در بین دستگاه های اجرایی است.

بر اساس بررسی بودجه صندوق‌ها و سازمان‌های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بودجه صندوق بازنشستگی کشوری ۴۰ هزار و ۵۳۶ میلیارد تومان، بودجه صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر ۵۸۶ میلیارد و ۵۴۰ میلیون تومان، بودجه ستاد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ۲ هزار و ۱۲ میلیارد و ۷۴۲ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان و بودجه اتاق تعاون ایران نیز ۶ میلیارد و ۳۲ میلیون تومان پیش بینی شده است.

همچنین بودجه نگهداری مجموعه های تفریحی و ورزشی کارگران ۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان و بودجه کمک به موسسه آموزش عالی علمی کاربردی مهارت ۱۴ میلیارد و ۲۳۰ میلیون تومان پیشنهاد شده است.

بر اساس این گزارش، مجموع بودجه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دستگاه‌های تابعه در سال ۹۷ به میزان ۳۲ هزار و ۵۶۰ میلیارد تومان بود که در سال جاری با رشد ۳۲.۵ درصدی مواجه بود.