کدخبر: ۲۵۹۰۷۵ لینک کوتاه

رئیس مجلس:

صادرات غیرنفتی و تولید هدفگذاری بودجه سال آینده است

اقتصادنیوز: رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در بحث بانک باید قوانینی تدوین شود که بانک ها مکلف به سرمایه گذاری در بحث تولید شوند و مسئله تولید و اشتغال در کشور رونق بگیرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از جماران؛ رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در بودجه سال آینده هدفگذاری بر مساله صادرات غیر نفتی ، بحث تولید، صنعت ساختمان و کمک به یارانه مردم و فقراست که اگر مشکل تولید حل شود به طور قطع مسئله اشتغال و بیکاری نیز مرتفع خواهد شد.

علی لاریجانی روز جمعه در دیدار با آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید افزود: موضوعی که کشور امروز با آن مواجه است مسائل اقتصادی است در این خصوص نیز رهبری تاکید داشتند بنابراین شورایی برای سامان بخشیدن مشکلات اقتصادی باحضور سران قوا تشکیل شد تا تصمیمات آن بتواند برای مشکلات اقتصادی چاره جویی کند.

وی گفت: البته تحریم های آمریکا نیز در به وجود آمدن شرایط اقتصادی کشور بی تاثیر نبود بنابراین مسئله مهم در بحث ارز کنترل قیمت آن بود البته برای کنترل قیمت ارز تدابیر اقتصادی در این شورا مدون شد که خوشبختانه ظرف دو، سه ماه قیمت ارز تغییر کرد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در بحث بانک نیز باید قوانینی تدوین شود که بانک ها مکلف به سرمایه گذاری در بحث تولید شوند و مسئله تولید و اشتغال در کشور رونق بگیرد.