کدخبر: ۲۶۰۱۰۷ لینک کوتاه

شاخص به پله ۱۶۰ واحدی سر خورد

اقتصادنیوز- شاخص بورس و اوراق بهادار تهران در معاملات داوزدهمین روز از دی ماه با اُفت بیش از ۹۴۱ واحدی به پله ۱۶۰ هزار و ۸۹۹ واحدی سقوط کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری میزان ، شاخص بورس اوراق بهادار تهران در معاملات داوزدهمین روز از دی ماه با اُفت بیش از ۹۴۱ واحدی به پله ۱۶۰ هزار و ۸۹۹ واحدی سقوط کرد.

در معاملات امروز تعداد ۴ هزار و ۲۱۲ سهم اوراق بهادار به ارزش ۹ میلیون و ۳۸۱ هزار و ۱۰۸ ریال در بیش از ۲۱۵ هزار نوبت معاملاتی داد و ستد شد.

بر این اساس شاخص قیمت (وزنی-ارزشی) بیش از ۲۷۳ واحد، شاخص بازار اول ۶۲۲ واحد، شاخص آزاد شناور ۷۹۱ واحد، شاخص کل (هم‌وزن) ۵۰ واحد، شاخص قیمت (هم‌وزن) ۳۵ واحد و شاخص بازار دوم ۲۲۱۹ واحد کاهش را تجربه کردند.

نماد‌های پربیننده معاملات امروز بانک صادرات، سایپا با روند صعودی و نماد‌های فولاد مبارکه اصفهان، پالایش نفت اصفهان، بانک ملت، بانک تجارت، با روند صعودی به کار خود پایان داد. 

*معاملات بازار فرابورس

شاخص فرابورس نیز در معاملات امروز با کاهش بیش از ۷ واحدی به پله ۱۸۷۵ واحدی رسید.

در بازار فرابورس نیز تعداد ۷۵۶ هزار و ۶۴ سهم اوراق بهادار به ارزش ۳ میلیون و ۵۵۸ هزار و ۵۲۶ ریال در بیش ۱۸۴ هزار نوبت معاملاتی داد و ستد شد.

نماد‌های پر بیننده معاملات امروز کشاورزی مکانیزه اصفهان کشت، سنگ آهن گهر زمین بار روند مثبت و نماد‌های پتروشیمی غدیر، گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی، سهامی ذوب آهن اصفهان، پتروشیمی زاگرس، صنایع ماشین‌های اداری ایران، با روند منفی به کار خود پایان دادند.