کدخبر: ۲۶۱۰۷۳ لینک کوتاه

شاخص بیش از یک هزار پله صعود کرد

اقتصادنیوز: شاخص بورس و اوراق بهادار تهران در معاملات هفدهمین روز از دی ماه با رشد بیش از ۱۰۴۷ واحدی به پله ۱۶۲ هزار و ۳۲۳ واحدی صعود کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری میزان، شاخص بورس اوراق بهادار تهران در معاملات هفدهمین روز از دی ماه با رشد بیش از ۱۰۴۷ واحدی به پله ۱۶۲ هزار و ۳۲۳ واحدی صعود کرد.

در معاملات امروز تعداد ۲ هزار و ۴۹ سهم اوراق بهادار به ارزش ۵ میلیون و ۹۳۱ هزار و ۱۲۶ ریال در بیش از ۱۶۱ هزار نوبت معاملاتی داد و ستد شد.

بر این اساس شاخص قیمت (وزنی-ارزشی) بیش از ۳۰۴ واحد، شاخص بازار اول ۸۵۰ واحد، شاخص بازار دوم ۱۷۰۶ واحد، شاخص کل (هم‌وزن) ۱۸۱ واحد، شاخص قیمت (هم‌وزن) ۱۲۸ واحد و شاخص آزاد شناور ۱۱۹۷ واحد رشد را تجربه کرد.

نماد‌های پربیننده معاملات امروز بانک ملت، سایپا، ایران خودرو و پالایش نفت اصفهان با روند صعودی و نماد‌های بانک تجارت، بانک صادرات ایران، بانک پاسارگاد با روند نزولی به کار خود پایان داد.

*معاملات بازار فرابورس

شاخص فرابورس نیز در معاملات امروز با رشد بیش از ۲۶ واحدی به پله ۱۹۰۹ واحدی رسید.

در بازار فرابورس نیز تعداد ۸۴۱ هزار و ۳۵۴ سهم اوراق بهادار به ارزش ۳ میلیون و ۶۱۸ هزار و ۹۱۵ ریال در بیش ۱۱۱ هزار نوبت معاملاتی داد و ستد شد.

نماد‌های پر بیننده معاملات امروز سهامی ذوب آهن اصفهان، گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی، سنگ آهن گهر زمین، پتروشیمی زاگرس، بانک دی، کشاورزی مکانیزه اصفهان کشت، صنایع ماشین‌های اداری ایران با روند صعودی به کار خود پایان دادند.