کدخبر: ۲۶۱۵۰۱ لینک کوتاه

شاخص بورس تهران با رشد ۸۶۲ واحدی به استراحت رفت

اقتصادنیوز: شاخص بورس و اوراق بهادار تهران در معاملات نوزدهمین روز از دی ماه با رشد بیش از ۸۶۲ واحدی به پله ۱۶۴ هزار و ۸۲۹ واحدی صعود کرد.

به اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری میزان ، شاخص بورس اوراق بهادار تهران در معاملات نوزدهمین روز از دی ماه با رشد بیش از ۸۶۲ واحدی به پله ۱۶۴ هزار و ۸۲۹ واحدی صعود کرد.

در معاملات امروز تعداد یک هزار و ۸۳۸ سهم اوراق بهادار به ارزش ۴ میلیون و ۴۳۱ هزار و ۸۲۹ ریال در بیش از ۱۴۶ هزار نوبت معاملاتی داد و ستد شد.

بر این اساس شاخص قیمت (وزنی-ارزشی) بیش از ۲۰۵ واحد، شاخص بازار اول ۸۴۵ واحد، شاخص بازار دوم ۷۰۴ واحد، شاخص کل (هم‌وزن) ۱۷۹ واحد، شاخص قیمت (هم‌وزن) ۱۲۶ واحد و شاخص آزاد شناور ۹۷۱ واحد رشد را تجربه کرد.

نماد‌های پربیننده معاملات امروز بانک ملت، سایپا، بانک صادرات ایران با روند نزولی و نماد‌های ایران خودرو، پالایش نفت اصفهان، بانک تجارت، بانک پاسارگاد با روند صعودی به کار خود پایان داد. 

*معاملات بازار فرابورس

شاخص فرابورس نیز در معاملات امروز با رشد بیش از ۲۱ واحدی به پله ۱۹۴۴ واحدی رسید.

در بازار فرابورس نیز تعداد ۷۹۸ هزار و ۸۱۳ سهم اوراق بهادار به ارزش ۱۰ میلیون و ۶۹ هزار و ۵۹۸ ریال در بیش ۱۰۹ هزار نوبت معاملاتی داد و ستد شد.

نماد‌های پر بیننده معاملات امروز سهامی ذوب آهن اصفهان، گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی، سنگ آهن گهر زمین، پتروشیمی زاگرس، بانک دی، صنایع ماشین‌های اداری ایران با روند مثبت و نماد کشاورزی مکانیزه اصفهان کشت با روند منفی به کار خود پایان دادند.