کدخبر: ۲۶۱۹۶۰ لینک کوتاه

کاهشی شدن تولید نفت روسیه

اقتصادنیوز: وزیر انرژی روسیه اظهار کرد کشورش تولید نفت خود را به میزان ۳۰ هزار بشکه در روز در مقایسه با سطح تولید اکتبر که مبنای توافق جدید اوپک و غیراوپک برای کاهش تولید است، کم کرده است و میزان کاهش تولیدش را تا پایان ژانویه به ۵۰ هزار بشکه در روز خواهد رساند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، الکساندر نواک درباره حجم تولید نفت روسیه در ژانویه که نخستین ماه اجرای توافق جدید کاهش تولید اوپک و غیراوپک است، گفت: ما تولیدمان را به تدریج کاهش خواهیم داد و برنامه ما این است که مجموع تولیدمان تا اواخر ژانویه ۵۰ هزار بشکه در روز کمتر از سطح تولید اکتبر باشد.

وی در ادامه افزود: تاکنون تولیدمان نسبت به سطح اکتبر حدود ۳۰ هزار بشکه در روز کاهش یافته و این آمار مقدماتی است.

بر اساس گزارش پلاتس، روسیه تحت پیمان جدید، متعهد شده است تولیدش را حدود ۲۳۰ هزار بشکه در روز در مقایسه با سطح تولید ۱۱.۴۲۱ میلیون بشکه در روز در اکتبر سال ۲۰۱۸ کاهش دهد. روسیه قصد دارد این کاهش را تدریجی صورت دهد و تا پایان سه ماهه نخست امسال به این هدف برسد. این کشور به دلیل شرایط جوی و جغرافیایی، قادر نیست تولیدش را فورا کاهش دهد.

تولید نفت و میعانات روسیه در دسامبر به رکورد ۱۱.۴۵ میلیون بشکه در روز رسید زیرا تولیدکنندگان روسی پیش از اجرای محدودیتهای جدید، تولیدشان را به حداکثر ظرفیتشان افزایش دادند.