کدخبر: ۲۶۱۹۷۹ لینک کوتاه

شاخص ۱۰۰ پله صعود کرد

اقتصادنیوز: شاخص بورس و اوراق بهادار تهران در معاملات بیست و دومین روز از دی ماه با رشد بیش از ۱۰۰ واحدی به پله ۱۶۴ هزار و ۹۲۹ واحدی صعود کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری میزان ، شاخص بورس اوراق بهادار تهران در معاملات بیست و دومین روز از دی ماه با رشد بیش از ۱۰۰ واحدی به پله ۱۶۴ هزار و ۹۲۹ واحدی صعود کرد.

در معاملات امروز تعداد یک هزار و ۵۹۱ سهم اوراق بهادار به ارزش ۳ میلیون و ۸۳۵ هزار و ۳۴۹ ریال در بیش از ۱۴۲ هزار نوبت معاملاتی داد و ستد شد.

بر این اساس شاخص قیمت (وزنی-ارزشی) بیش از ۲۹ واحد، شاخص بازار اول ۵۸ واحد، شاخص بازار دوم ۲۷۵ واحد، شاخص کل (هم‌وزن) ۲۹ واحد، شاخص قیمت (هم‌وزن) ۱۳۵ واحد و شاخص آزاد شناور ۳۵ واحد رشد را تجربه کرد.

نماد‌های پربیننده معاملات امروز سایپا، بانک پاسارگاد با روند صعودی و نماد‌های بانک ملت، بانک صادرات، پالایش نفت اصفهان، بانک تجارت، پتروشیمی شازند با روند نزولی به کار خود پایان داد. 

*معاملات بازار فرابورس

شاخص فرابورس نیز در معاملات امروز با اُفت بیش از ۲ واحدی به پله ۱۹۴۱ واحدی رسید.

در بازار فرابورس نیز تعداد ۹۴۰ هزار و ۱۲۰ سهم اوراق بهادار به ارزش ۳ میلیون و ۴۶۰ هزار و ۶۹۷ ریال در بیش ۱۱۴ هزار نوبت معاملاتی داد و ستد شد.

نماد‌های پر بیننده معاملات امروز سهامی ذوب آهن اصفهان، گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی، سنگ آهن گهر زمین با روند منفی و نماد‌های پتروشیمی زاگرس، بانک دی، صنایع ماشین‌های اداری ایران، کشاورزی مکانیزه اصفهان کشت با روند مثبت به کار خود پایان دادند.