کدخبر: ۲۶۳۳۸۰ لینک کوتاه

سایپا دوباره گران کرد؛ لیست جدید قیمت خودروهای پرفروش

اقتصادنیوز: شرکت سایپا در شرایطی لیست قیمت محصولات خود را به‌روزرسانی کرده است که شنبه گذشته نیز اقدام به انتشار لیست جدیدی برای قیمت‌های محصولات خود کرده بود.

به گزارش اقتصادنیوز؛ شرکت خودروسازی سایپا؛ در یک هفته دوبار لیست قیمت‌های خود را به‌روزرسانی کرده است. بار اول قیمت محصولات پرتیراژ خود را ۳۰ درصد افزایش داد. در لیست جدیدی که پنج‌شنبه گذشته اعلام کرد نیز قیمت تمامی محصولات خود از جمله پرتیراژها را براساس ۵ درصد زیر حاشیه بازار در نظر گرفته است.

راساس لیست جدید، پراید ۱۱۱ با افزایش ۵/ ۲۳ درصدی به نسبت قیمت دی‌ماه به قیمت ۳۶ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان رسیده است. در لیست دی‌ماه که توسط این خودروساز اعلام شد، قیمت این خودرو ۲۹ میلیون و ۲۴۵ هزار تومان تعیین شده بود.

بعد از پراید ۱۱۱، پراید ۱۳۲، بیشترین افزایش درصد را به نسبت لیست پیشین به خود اختصاص داده است. بر این اساس این خودرو با افزایش ۵ میلیون و ۴۳۵ هزار تومانی به قیمت ۳۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسیده است که گویای رشد ۱۹ درصدی قیمت این خودرو است. در لیست قبلی قیمت این خودرو ۲۸ میلیون و ۷۶۵ هزار تومان اعلام شده بود. 

تیبا SX پایه گازسوز در رتبه سوم بیشترین افزایش درصد قیمتی قرار دارد. این خودرو برای تحویل تا پایان دی‌ماه سال‌جاری، ۳۷ میلیون و ۷۱۵ هزار تومان قیمت خورده بود؛ درحالی‌که با افزایش ۱۷ درصدی در لیست جدید ۴۴ میلیون و۱۷۵ هزار تومان قیمت دارد.

پراید ۱۳۱ هم در لیست جدید به نسبت لیستی که در ابتدای هفته گذشته منتشر شده بود، افزایش ۱۴ درصدی را تجربه کرده است. این خودرو از قیمت ۲۹ میلیون و ۵۲۵ هزار تومان به قیمت ۳۳ میلیون و ۷۲۵ هزار تومان رسید.

 پراید وانت نیز در لیست جدید با افزایش قیمت روبه‌رو شد. این خودرو در این لیست با افزایش ۵/ ۱۲ درصدی روبه‌رو شده است. در لیست جدید این خودرو ۳۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان قیمت خورده است.

در لیست جدید برای ساینا قیمت ۴۴ میلیون و ۱۷۵ هزار تومان تعیین شده است که نشان‌دهنده رشد ۱۱ درصدی است. تیبا صندوقدار نیز با افزایش ۱۰ درصدی به نسبت لیست قبلی در حال‌حاضر ۳۹ میلیون و ۴۲۵ هزار تومان قیمت دارد.

 تیبا۲، کمترین افزایش قیمت را به نسبت لیست اعلامی برای دی‌ماه داشته است. این خودرو در لیست جدید تنها ۸ درصد افزایش قیمت را به خود دیده و از قیمت ۳۹ میلیون و ۱۶۵ هزار تومان به قیمت ۴۲ میلیون و ۲۷۵ هزار تومان رسیده است.