کدخبر: ۲۶۴۷۱۴ لینک کوتاه

احداث ۱۰ هزار واحد مسکونی برای کپرنشینان جنوب کرمان

اقتصادنیوز: سازمان برنامه و بودجه، کمیته امداد و بنیاد مسکن با امضای تفاهم نامه‌ای، مقرر کردند ظرف مدت یک سال ۱۰ هزار واحدمسکونی برای خانوار‌های ضعیف در مناطق روستایی کرمان ساخته شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، دقایقی قبل سازمان برنامه و بودجه کشور، کمیته امداد و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در محل سازمان برنامه و بودجه تفاهم نامه‌ای امضا کردند که براساس آن مقرر شد ظرف مدت یک سال ۱۰ هزار واحد مسکونی برای خانوار‌های تحت پوشش کمیته امداد و خانواده‌های فاقد سرپناه مناسب در مناطق روستایی استان کرمان، ساخته شود.

متوسط مساحت هر واحد مسکونی ۵۰ مترمربع خواهد بود که برای هر متر نیاز به یک میلیون تومان است؛ بنابراین در مجموع برای ۱۰ هزار واحد مسکونی ۵۰۰ میلیارد تومان منابع مالی نیاز است.

۵۰ درصد منابع مالی (۲۵۰ میلیارد تومان) از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور، ۲۵ درصد (۱۲۵ میلیارد تومان) از محل آورده بنیاد مسکن و ۲۵ درصد (۱۲۵ میلیارد تومان) از محل آورده کمیته امداد تامین خواهد شد.

بر این اساس؛ دستورالعملی برای اجرایی سازی این تفاهم نامه بین ۳ طرف طی هفته جاری تهیه خواهد شد تا جزییات، شناسایی افراد، نقشه‌های تیپ، اخذ مجوزها، تعیین زمین بلامعاوض برای متقاضیان فاقد زمین مشخص شود.