کدخبر: ۲۶۵۱۳۷ لینک کوتاه

آخرین خبر ها از افزایش حقوق سال ۹۸

اقتصاد نیوز: عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس گفت: در مجلس افزایش ۲۰ درصدی حقوق برای همه و دریافت مالیات پلکانی، افزایش عدد ۵۰۰ هزار تومان به همه حقوق ها و افزایش پلکانی حقوق برای سال آینده مطرح است.

 به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از تسنیم، عبدالرضا مصری عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری گفت: مسئله در تعیین حقوق سال آینده ترکیب بین گروه های حقوق بگیر و تناسبی است که باید بین آنان ایجاد شود.

وی افزود: برای همه حقوق بگیران باید نظمی وجود داشته باشد و تفاوتی بین دریافتی ها نباشد.

مصری گفت: 14 میلیارد دلار از منابع ارزی برای تهیه کالاهای اساسی با قیمت ارز 4 هزار و 200 تومان اختصاص یافت اما 40 درصد در این کالاها تورم داشته ایم و نظام عادلانه توزیع برای کالاهای اساسی وجود ندارد و این موضوع رها شده است.

وی افزود: افزون بر حفظ قدرت خرید مردم باید حقوق ها افزایش یابد.

مصری گفت: امسال دولت کسانی که حقوق زیر 3 میلیون تومان دارند مستحق کمک معیشت 200 هزار تومانی می داند اما در بودجه برای کسانی که حقوق بیش از 2 میلیون و 300 هزار تومان دارند مالیات در نظر گرفته که این نقض غرض است.

وی افزود: زمانی که تورم افزایش یافته است پایه مالیاتی نیز باید افزایش یابد و ما پایه 3 میلیون تومانی را در نظر گرفته است.

مصری گفت: نباید پولی را در جیب مردم بگذاریم اما آن را از جیب دیگر برداریم و سر ملت منت نیز بگذاریم.

وی افزود: نباید 20 درصد به حقوق ها اضافه شود اما 60 تا 70 درصد از آنها پس بگیریم.

مصری گفت: با افزایش حقوق سال آینده می خواهیم تورم 50 درصدی امسال را جبران کنیم اما فقط 20 درصد آن را جبران کرده ایم و باقیمانده تورم امسال به علاوه تورم سال آینده موجب می شود چیزی در سفره مردم نماند.

وی افزود: دولت باید بسیاری از هزینه های غیرضروری خود از جمله سفرها، سمینارها و ... را حذف کند.

مصری گفت: در مجلس افزایش 20 درصدی حقوق برای همه و دریافت مالیات پلکانی، افزایش عدد 500 هزار تومان به همه حقوق ها و افزایش پلکانی حقوق برای سال آینده مطرح است.

وی افزود: باید سهم هر فرد از کالاهای اساسی مشخص شود و این سهم به وسیله کارت های الکترونیکی به وی پرداخت شود.

مصری گفت: کالاهایی که با ارز 4 هزار و 200 تومانی تهیه می شود باید به دست مردم برسد.

وی افزود: دولت مکلف است حقوق و مزایای همه شرکت های دولتی، نهادهای عمومی و وابسته را در سه دسته تقسیم کند.

مصری با بیان اینکه ریخت و پاش زیاد است گفت: زمانی که وزیر بودم 6 میلیون تومان برای ساختمان وزارتخانه پول برق می آمد اما با تعویض لامپ ها پول برق به 900 هزار تومان کاهش یافت.

وی افزود: اگر کالا را با قیمت پایین تر به مردم بدهیم بهتر از آن است که پول بدهیم اما قیمت کالاها افزایش یابد.