کدخبر: ۲۶۶۷۳۸ لینک کوتاه

شاخص به ارتفاع ۱۵۸ هزار واحدی بازگشت

اقتصادنیوز: شاخص بورس و اوراق بهادار تهران در معاملات شانزدهمین روز بهمن ماه با رشد بیش از ۳۵۰ واحدی به پله ۱۵۸ هزار و ۳۹۴ واحدی رسید.

به گزارش خبرنگار اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری میزان، شاخص بورس اوراق بهادار تهران در معاملات شانزدهمین روز بهمن ماه با رشد بیش از ۳۵۰ واحدی به پله ۱۵۸ هزار و ۳۹۴ واحدی رسید.


در معاملات امروز تعداد یک هزار و ۶۱۹ سهم اوراق بهادار به ارزش ۴ میلیون و ۷۰۹ هزار و ۷۸۶ ریال در بیش از ۱۵۳ هزار نوبت معاملاتی داد و ستد شد.

بر این اساس شاخص قیمت (وزنی-ارزشی) بیش از ۱۰۱ واحد، شاخص بازار اول ۳۳۲ واحد، شاخص آزاد شناور ۵۹۱ واحد، شاخص بازار دوم ۳۴۴ واحد رشد و شاخص کل (هم‌وزن) ۸ واحد، شاخص قیمت (هم‌وزن) ۶ واحد کاهش را تجربه کرد.

نماد‌های پربیننده معاملات امروز بانک ملت، بانک صادرات ایران، بانک تجارت، سایپا، ایران خودرو با روند منفی و نماد‌های داده گستر عصر نوین-‌های وب، فولاد مبارکه اصفهان با روند مثبت به کار خود پایان داد. 

*معاملات بازار فرابورس

شاخص فرابورس نیز در معاملات امروز با ریزش کمتر از یک واحدی به پله ۱.۹۲۲ واحدی رسید.

در بازار فرابورس نیز تعداد ۸۴۰ هزار و ۴۷ سهم اوراق بهادار به ارزش ۵ میلیون و ۱۸۲ هزار و ۹۳۷ ریال در بیش ۱۰۰ هزار نوبت معاملاتی داد و ستد شد.

نماد‌های پر بیننده معاملات امروز کشت و صنعت دشت خرم دره، گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی، پتروشیمی زاگرس با روند نزولی و نماد‌های آسیا سیر ارس، صنایع ماشین‌های اداری ایران، سهامی ذوب آهن اصفهان، بانک دی با روند نزولی به کار خود پایان دادند.