کدخبر: ۲۶۷۶۹۷ لینک کوتاه

بازار با بخشنامه قابل اصلاح نیست

اقتصادنیوز: رحمانی از دستور به سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان برای تشدید نظارت خبر داد و گفت: بازار با بخشنامه اصلاح نمی شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت در جلسه امروز  ستاد تنظیم بازار  با اشاره به وضعیت فعلی بازار گوشت و مرغ، گفت: باید درباره کالاهای پرمصرف، همچون گوشت و مرغ تصمیمات شفاف و روشنی گرفته شود تا مطمئن شویم در دو ماه آینده با مشکلی مواجه نیستیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت  با بیان اینکه با اجرای تصمیمات  ستاد تنظیم بازار ، در آینده قیمت ها تعدیل خواهد شد، گفت: در بحث نظارت مردم باید احساس کنند که با متخلف به طور جدی برخورد می شود، برخورد هم اعلام آمار ۵ هزار نفری از تشکیل پرونده نیست، بلکه ممکن است ۲ پرونده تشکیل شود، اما این پرونده باید برای تخلف‌های اساسی باشد.

وی از دستور به رئیس  سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان  برای تشدید نظارت خبر داد و افزود: در موقعیت هایی باید از مکانیزم بازار برای کنترل و نظارت استفاده کرد، در موقعیتی دیگر هم که از سوی عده‌ای طمع‌کاری وجود دارد، ما باید ورود کنیم و این هم باید محسوس باشد.