کدخبر: ۲۶۸۶۱۳ لینک کوتاه

وضعیت بارش ها تا چند روز آینده + جدول

اقتصاد نیوز: امروز بارش برف و باران در خراسان شمالی و رضوی، رگبار باران و گاهی رعد و برق وزش باد در برخی مناطق پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، براساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی، از امروز تا سه شنبه جو کشور تحت تاثیر چند سامانه بارشی قرار خواهد گرفت. امروز بارش برف و باران در خراسان شمالی، خراسان رضوی، رگبار باران و گاهی رعد و برق و وزش باد شدید در شمال هرمزگان، استان‌های خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان و شرق کرمان پیش بینی می‌شود که این سامانه آخر وقت از کشور خارج می‌شود.

طی امروز و فردا تحت تاثیر از موجی دیگر در دامنه‌های زاگرس مرکزی در جنوب آذربایجان غربی، شمال و شرق خوزستان، غرب و مرکز کرمانشاه، نقاطی از استان‌های کردستان، ایلام، لرستان، چهارمحال و بختیاری، همدان ومرکزی همراه با کاهش نسبی دما، بارش باران و برف، وزش باد، کولاک برف، یخبندان، لغزندگی، که گرفتگی و اختلال در تردد از گردنه‌های کوهستانی و برفگیر پیش بینی می‌شود.

همچنین روز دوشنبه توام با آسمانی صاف تا نیمه ابری، در سواحل دریای خزر و اردبیل وزش باد جنوبی و افزایش دمای موقتی حدود ۳ تا ۶ درجه مورد انتظار است، اما از روز سه شنبه به سرعت با شمالی شدن جریانات هوا در اطراف زمین علاوه بر متلاطم شدن دریا، بارش و کاهش دما در کرانه‌های دریای خزر آغاز می‌شود.

امروز در استان‌های قزوین، البرز، تهران، قم، سمنان و شمال استان اسفهان در طول روز توام با سلامت در شاخص کیفیت هوا، وزش باد نسبتا شدید پیش بینی می‌شود و همچنین یکشنبه تا صبح دوشنبه، آب‌ها در مناطق مرکزی و شرق خلیج فارس و تنگه هرمز مواج پیش بینی می‌شود. امروز در نقاط دور از ساحل ارتفاع موج بیشینه تا ۲۱۰ سانتی متر می‌رسد و در جزایر خلیج فارس از جمله کیش، لاوان و جنوب جزیره قشم میزان سرعت باد به بیش از ۴۰ کیلومتر بر ساعت خواهد رسید.

13971020095303898163390910