کدخبر: ۲۷۷۵۰۸ لینک کوتاه

وزیر صنعت: زیرساخت‌های منطقه آزاد قصرشیرین تکمیل شود

اقتصادنیوز: وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با توجه به تصویب منطقه آزاد تجاری قصرشیرین، لازم است که همه دستگاه‌های مربوطه پای کار بیایند و با هماهنگی لازم زیرساخت‌های موردنیاز این منطقه را تکمیل کنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، رضا رحمانی روز شنبه در حاشیه بازدید از مرز تجاری پرویزخان در شهرستان قصرشیرین کرمانشاه در جمع خبرنگاران افزود: با مدیران استان کرمانشاه در باره توسعه صادرات جلساتی خواهیم داشت و در صورت لزوم خروجی آن را در دولت و مجلس پیگیری خواهیم کرد.
او گفت: با توجه به ظرفیت های متعدد داخلی، صادرات به عنوان یکی از راهکارهای اصلی رونق تولید است بویژه اینکه در بسیاری از حوزه‌ها ظرفیت‌های تولید کشور فراتر از نیازهای داخلی است.
رحمانی اظهار داشت: کالاهای صادراتی به هر شکلی نباید صادر شود و صادرات موقت و مقطعی هم پایدار نیست.
وزیر صنعت صبح امروز نیز پس از بازدید 2 واحد تولیدی در کرمانشاه گفت: این استان موقعیت و فرصت‌های صادراتی کم نظیری دارد و در سال های گذشته هم بیشترین صادرات به عراق از این استان بوده است.
رحمانی قول داد که مشکلات واحدهای تولیدی کرمانشاه را پیگیری و رفع کند.
استان کرمانشاه با 371 کیلومتر مرز مشترک با 2 بخش کُرد و عرب نشین عراق و داشتن 6 مرز رسمی و بازارچه فعال، سالانه حدود نیمی از کل صادرات کالاهای غیرنفتی کشورمان به عراق را به خود اختصاص می دهد.