کدخبر: ۲۷۹۱۰۰ لینک کوتاه

تا ابتدای سال ۹۹ تمامی واحد های مسکن مهر پردیس به بهره‌برداری می رسد

اقتصاد نیوز: هدایت گفت: پرونده ۴۰ هزار واحد مسکن مهر پردیس امسال بسته می‌شود و باقی واحد‌ها تا ابتدای سال ۹۹ به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران پردیس در نشست خبری امروز با بیان اینکه پرونده ۴۰ هزار واحد مسکن مهر در پردیس امسال بسته می‌شود، گفت: برخی از واحد‌های مسکن مهر در پردیس مشکل معارض و مشکل حقوقی داشتند که با همکاری وزارت راه و شهرسازی مسائل آنها برطرف شده و باقی مانده واحد‌های مسکن مهر تا ابتدای سال ۹۹ به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با بیان اینکه ۸۲ هزار واحد مسکن مهر در پردیس کلنگ آنها زده شد، گفت: تا امروز ۳۰ هزار واحد مسکن مهر به بهره‌برداری رسیده و تا پایان امسال هم ۴۰ هزار واحد افتتاح می‌شود و با برطرف شدن کسری ۶ هزار واحد مسکن مهر تنها ۹ تا ۱۰ هزار واحد باقی می‌ماند که امیدواریم تا سال آینده بتوانیم آنها را به بهره‌برداری برسانیم.

مدیرعامل شرکت عمران پردیس با اشاره به اینکه در شهر پردیس بیش از ۲ هزار دلال سرپایی وجود دارد، گفت: این دلالان روزانه چندین واحد مسکن مهر خرید و فروش می‌کنند و همین موضوع باعث ایجاد مشکلاتی از جمله افزایش نجومی قیمت مسکن مهر شده است.

هدایت یادآوری کرد: من به متقاضیان و مالکان مسکن مهر پردیس پیشنهاد می‌کنم که به هیچ عنوان مسکن مهر خود را نفروشند، زیرا به زودی قیمت‌ها در این شهر واقعی می‌شود و در گذشته برخی از دلالان با اعلام این موضوع که واحد آنها ساخته نمی‌شود باعث شدند بسیاری از واحد‌ها زیر قیمت تمام شده به فروش برسد.

وی تأکید کرد: با واگذاری عرصه به مالکان قیمت‌های واحد‌های مسکن مهر افزایش می‌یابد، اما سعی خواهیم کرد با مدیریت این موضوع موجب افزایش قیمت‌های نجومی نشویم.

مدیرعامل شرکت عمران پردیس بیان کرد: در پردیس ۳۳ هزار و ۳۰۰ واحد در دست کوزو بود که طی ۳ تا ۴ ماه گذشته سعی کرده‌ایم مشکل آنها را برطرف کنیم و خوشبختانه با پیگیری‌های انجام شده سرعت کار در آنها افزایش یافته و هم‌اکنون این واحد‌ها در مرحله تحویل نهایی هستند به طوری که ابتدا زون ۵ سپس زون یک و بعد از آن زون ۴ شمالی و جنوبی تحویل داده می‌شود.

هدایت بیان کرد: اگر مشکلات مربوط به کوزو را برطرف نمی‌کردیم تا ۱۰ سال آینده امکان بهره‌برداری از آنها وجود نداشت، اما با همکاری وزارت راه و شهرسازی و ورود مدیران باعث شدیم که قرارداد‌های ۵ برگی شرکت کوزو منعقد شود و کل نصبیات از جمله پکیج و آسانسور را در این واحد‌ها فراهم کردیم هم‌اکنون مقدمات نصب موتور آسانسور در زون یک فراهم شده و بعد از زون ۴، زون ۲ و ۳ به ترتیب به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیرعامل شرکت عمران پردیس به فاز ۸ پردیس اشاره کرد و گفت: در این فاز تعدادی سازنده پای کار بود، ولی به دلیل آنکه منابع مالی لازم فراهم نبود این سازندگان امکان ساخت و تکمیل واحد‌ها را نداشتند، اما سعی کرده‌ایم با ورود دادستان مشکل برخی از سازندگان بی تعهد را برطرف کنیم و هم‌اکنون در این فاز پروژه‌ها به تعدادی سازنده خوب و پیمانکار خبره تحویل داده شده و هم‌اکنون عملیات اجرایی در این فاز‌ها آغاز شده است به طوری که ساخت واحد مسکن مهر در این فاز یک سال متوقف بود، اما با ورود دادستان دوباره سرعت ساخت و ساز در این واحد‌ها جدی شد.

وی با اشاره به اینکه در فاز ۵ و ۹ مشکل اقاله‌ها را پیگیری کرده‌ایم، گفت: در این فاز‌ها منابع مالی به شرکت‌های سازنده تزریق می‌شد، اما این شرکت‌ها منابع را برای ساخت واحد‌ها تحویل نمی‌دادند، اما با ورود شرکت عمران پردیس منابع مستقیم به شرکت‌های زیرمجموعه تزریق می‌شود و همین موضوع باعث افزایش سرعت ساخت و ساز در این واحد‌ها شده است.

هدایت اظهار کرد: مشکل تکمیل زیرساخت‌های پردیس با انعقاد تفاهم‌نامه با قرارگاه خاتم‌الانبیاء برطرف شده است و برخی از مشکلات منابع مالی هم از طریق تهاتر اراضی برطرف شده است.