کدخبر: ۲۸۰۷۵۱ لینک کوتاه

​مرکز آمار اعلام کرد؛ تورم ۴۷.۸ درصدی برای نهاده‌های ساختمانی

اقتصادنیوز: مرکز آمار ایران نرخ تورم نهاده‌های ساختمان‌های مسکونی شهر تهران در زمستان سال گذشته را ۴۷.۸ درصد اعلام کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایبِنا، مرکز آمار ایران اعلام کرده که درصد تغییرات میانگین شاخص چهار فصل منتهی به فصل زمستان سال ١٣٩٧ نسبت به میانگین شاخص چهار فصل منتهی به زمستان سال ١٣٩٦ معادل ٤٧,٨ درصد بوده که نسبت به همین اطلاع در فصل قبل (٣٧.٣ درصد) با افزایش روبرو بوده است

شاخص قیمت نهاده‌های ساختمان‌های مسکونی شهر تهران در فصل زمستان ١٣٩٧ به عدد ٣٥٦,٤ رسید که این رقم نسبت به شاخص فصل قبل (٣٣١.٠)، ٧.٧ درصد و نسبت به شاخص فصل مشابه سال قبل (٢٢٣.١)، ٥٩.٧ درصد افزایش داشته است.

درصد تغییرات میانگین شاخص چهار فصل منتهی به فصل زمستان سال ١٣٩٧ نسبت به میانگین شاخص چهار فصل منتهی به زمستان سال ١٣٩٦ معادل ٤٧,٨ درصد بوده که نسبت به همین اطلاع در فصل قبل (٣٧.٣ درصد) با افزایش روبرو بوده است.

در فصل زمستان سال١٣٩٧ شاخص قیمت گروه «آهن­آلات، میلگرد و پروفیل درب و پنجره و نرده» با ٢٠,٤ درصد نسبت به فصل قبل بیشترین تاثیر را در شاخص کل داشته است. گروه «چوب» با ١٤.٢ درصد افزایش وگروه «سیمان، بتن، شن و ماسه» با ٩.٨ درصد افزایش، به ترتیب رتبه‌های بعدی را در افزایش شاخص قیمت نهاده‌های ساختمان‌های مسکونی شهر تهران داشته‌اند. همچنین در این فصل، از بین تمامی گروه‌ها، گروه «شیشه» با ٥.٥ درصد، گروه «شیرآلات بهداشتی» با ٣.٢ درصد، گروه «ایزوگام و قیر و گونی و آسفالت» با ١.١ درصد، گروه «یراق الات درب و پنجره» با ٠.٢٦ درصد و گروه «گچ و گچ کاری» با ٠.٧ درصد به ترتیب بیشترین درصد کاهش را به خود اختصاص داده‌اند.

لازم به ذکر است گروه «خدمات» در فصل مورد بررسی بدون تغییر بوده است.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند