کدخبر: ۲۸۱۳۳۵ لینک کوتاه

قیمت بنزین در آلمان رکورد شکست

اقتصادنیوز: خبرگزاری &#۰۳۹;د.پ.آ&#۰۳۹; آلمان، افزایش بی سابقه بهای بنزین و گازوئیل در این کشور را پیامد تحریم نفتی ایران از سوی آمریکا دانست.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، به نوشته این خبرگزاری، بهای حامل های انرژی در آلمان رکورد شکست به طوری که بهای بنزین و گازوئیل در اواخر آوریل به بالاترین میزان در سال جاری میلادی رسید. 
بنا بر اعلام اتحادیه سراسری خودروداران آلمان، 28 آوریل (سوم اردیبهشت) گرانترین روز برای حامل های انرژی بوده و طی آن هر لیتر بنزین سوپر یورو 10 به قیمت 1.49 یورو و هر لیتر گازوئیل نیز 1.30 یورو شده است. 
بر این اساس تحریم نفت ایران از سوی آمریکا و نوسان قیمت یورو اصلی ترین دلیل افزایش بهای حامل های در آلمان بوده اند. 
این در حالیست که بحران های بین المللی نظیر تحولات ونزوئلا، درگیری ها در لیبی و کاهش تولید نفت از سوی کشورهای صادرکننده نفت به افزایش بهای جهانی نفت انجامیده است. 
دولت آمریکا ماه گذشته با وجود نگرانی جامعه جهانی ازاختلال در بازار نفت، دراقدامی یکجانبه و در دشمنی دیرینه با جمهوری اسلامی، لغو معافیت از تحریم ها علیه کشورهای خریدار نفت ایران را اعلام کرد.
رئیس جمهوری آمریکا اردیبهشت سال گذشته ضمن اعلام خروج کشورش از برجام، تحریم های رفع شده توسط این توافق را علیه مردم ایران بازگرداند اما مجبور شد به هشت کشور مشتری نفت ایران معافیت از تحریم ها اعطا کند.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند