کدخبر: ۲۸۱۹۳۱ لینک کوتاه

وزیر اقتصاد: قانون گذار روش قیمت‌گذاری در واگذاری ها را تعیین کرده است

اقتصاد نیوز: وزیر اقتصاد و دارایی با بیان اینکه واگذاری‌ها موضوعی نیست که توسط سازمان خصوصی‌سازی تعیین قیمت شود، گفت: قانونگذار روش قیمت‌گذاری در واگذاری‌ها را تعیین کرده است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از تسنیم، فرهاد دژپسند درباره خصوصی‌سازی و مشکلات موجود در این زمینه گفت: آسیب شناسی‌های بسیاری درباره روش‌های واگذاری، قیمت‌گذاری و سیاست‌هایی برای شفافیت و تقویت خصوصی سازی انجام گرفته است.

وزیر اقتصاد و دارایی با اشاره به جلسه اخیر هیات واگذاری افزود: در این جلسه درباره واگذاری باقی‌مانده سهام دولت در شرکت‌هایی که در بورس هستند، تصمیم‌گیری شد. امیدوارم در آینده‌ای نزدیک این پروسه طی و ابلاغ شود. اگر این امر محقق شود گام بزرگی در واگذاری ها در محیطی شفاف انجام می شود و منافع حاصله نیز به مردم می رسد.

قانون گذار روش قیمت‌گذاری در واگذاری ها را تعیین کرده است

وی با اشاره به این که قانون گذار روش قیمت‌گذاری در واگذاری ها را تعیین کرده است، اظهار کرد: در حال حاضر برای قیمتگذاری از کانون کارشناسان دادگستری تیمی را درخواست کرده و این افراد به محل موضوع واگذاری مراجعه می‌کنند و پس از بررسی قیمت پیشنهادی را ارائه می دهند.

به گزارش خانه ملت، وزیر اقتصاد و دارایی با بیان اینکه واگذاری ها موضوعی نیست که توسط سازمان خصوصی سازی تعیین قیمت شود، ادامه داد: قیمت پیشنهادی به هیات واگذاری که متشکل از 2 نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، روسای اتاق‌های بازگانی و تعاون وزیر دادگستری ارائه شده و بررسی و تعیین می شود بنابراین در واگذاری ها روال قانونی طی می شود.

گفتنی است نحوه قیمتگذاری و واگذاری سهام شرکتهای دولتی در دوران تصدی ریاست سازمان خصوصی سازی توسط میرعلی اشرف عبدالله پوری حسینی از جمله مواردی است که همواره توسط کارشناسان مورد انتقاد قرار گرفته است و به عنوان یکی از دلایل اصلی تحقیق و تفحص نمایندگان مجلس از پوری حسینی مطرح می باشد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند