کدخبر: ۲۸۲۱۵۴ لینک کوتاه

بزرگترین تهدیدهای اقتصاد جهان کدام تهدیدها هستند؟

اقتصاد نیوز: رییس صندوق بین‌المللی پول تصریح کرد: تنش‌های تجاری میان آمریکا و چین تهدید اصلی برای اقتصاد جهان محسوب می‌شود.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایبِنا؛ کریستین لاگارد، رییس صندوق بین‌المللی پول گفت: تنش‌های جدید میان آمریکا و چین برسر اختلافات تعرفه‌ای و تجاری مهم‌ترین تهدیدی است که اقتصاد جهان با آن مواجه است.

لاگارد در کنفرانسی در پاریس به خبرنگاران گفت: مشخصا تنش‌ میان چین و آمریکا تهدیدی برای وضعیت اقتصادی در جهان است. در شرایط فعلی  شایعات و تویینت‌های جدید احتمال حصول توافق میان دو کشور را کمرنگ تر کرده است.

دونالد ترامپ، رییس‌جمهور آمریکا روز دوشنبه با تهدیدی در توییتر مبنی بر این‌که تعرفه‌هایی که امریکا روی ۲۰۰ میلیارد دلار صادرات چین به این کشور وضع کرده است ممکن است تا ۲۵ درصد افزایش پیدا کند، شوک جدیدی به بازارهای جهانی وارد کرد.

آمریکا و چین از سال گذشته وارد یک جنگ تجاری با یکدیگر شده‌اند که به وضع تعرفه روی واردات کالاها به ارزش میلیاردها دلار منجر شده است. هر دو کشور در دسامبر موافقت کرده بودند از وضع تعرفه جدید به مدت ۹۰ روز دست نگه دارند و در این مدت تلاش کنند به توافق برسند.

 

این مطلب برایم مفید است