کدخبر: ۲۸۴۶۳۸ لینک کوتاه

وزیر انرژی روسیه:در شرایط فعلی متعادل کردن قیمت نفت سخت است

اقتصاد نیوز: وزیر انرژی روسیه گفت تنش‌های ژئوپلیتیکی فعلی شرایط را برای تولیدکنندگان نفت سخت‌تر می‌کند تا نتوانند تصمیمی برای کمک به متعادل کردن قیمت نفت خام بگیرند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از تسنیم؛ الکساندر نواک وزیر انرژی روسیه گفت تنش‌های ژئوپلیتیکی فعلی شرایط را برای تولیدکنندگان نفت سخت‌تر می‌کند تا نتوانند تصمیمی برای کمک به متعادل کردن قیمت نفت خام بگیرند.

 نواک در پاسخ به سوالی در مورد درگیری های خاورمیانه گفت که این مشکلات در منطقه بزرگتر و بزرگتر می شوند ولی اضافه کرد که جنگ تجاری آمریکا و چین هم بر بی‌ثباتی بازار تاثیر می گذارد.

 « طی چند روز گذشته شاهد وضع عوارض دوطرفه از طرف آمریکا و چین بودیم. به علاوه، خطرات ژئوپلتیکی هم در منطقه وجود دارد».

« همه اینها می گوید که بازار بسیار نامتعادل است و عوامل بسیاری وجود دارند که بزرگتر شده اند . گرفتن تصمیمات بلند مدت پیچیده‌تر می‌شود. تصمیماتی که برای بازار بسیار حیاتی هستند».

 این سخنان نواک در بحبوحه افزایش تنش ها بین تهران و واشنگتن و درست چند روز پس از حمله پهپادها به زیرساخت های نفتی عراق توسط شورشیان یمن اظهار شد.

 دولت ترامپ تحریم های خود را علیه صادرات نفت ایران و صنعت فلزات این کشور در راستای کمپین «حداکثر فشار» سخت‌تر کرده است. در حالی که ایران اعلام کرده اگر امضا کنندگان اروپایی برجام فکری به حال تحریم‌های نفت و بانکداری ایران نکنند ،برخی از تعهدات خود را نسبت به قرارداد اتمی برجام کنار می‌گذارد.

  نواک در پاسخ به این سوال که آیا روسیه به عنوان دوست ایران می‌تواند کاری در جهت افزایش امنیت و ثبات در منطقه انجام دهد، گفت:« ما نیاز داریم روابط خود را کاملاً و به خوبی تنظیم کنیم تا مسئله امنیت انرژی در اولویت قرار داشته باشد».

 وی هشدار داد اظهار نظر در مورد اتفاقات این هفته در خاورمیانه سخت است ولی گفت اطلاعات نشان می دهد مسئله دستیابی به امنیت انرژی چقدر حساس است.

 وی گفت:« نفت هر روز تولید می‌شود و هر روز نیاز داریم 100 میلیون بشکه نفت تولید کنیم و این قبیل اتفاقات اختلالاتی بوجود می آورد که به امنیت انرژی ضربه می زنند».

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند