کدخبر: ۲۸۸۰۸۱ لینک کوتاه

قبوض کاغذی تا پایان مهر حذف خواهد شد

اقتصادنیوز: حائری گفت: براساس برنامه ریزی صورت گرفته تا پایان مهر قبوض کاغذی حذف می‌شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،همایون حائری، معاون برق و انرژی در نشست خبری امروز که به مناسبت روز مدیریت مصرف برق برگزار شد، با اشاره به اینکه سال برقی سه بازه زمانی دارد، اظهار کرد: بازه زمانی بسیار گرم همه ساله از ۲۰ خرداد آغاز و تا پایان مرداد ادامه دارد که در این ایام شرایط غیر خطی مصرف برق بیشترین فشار را به شبکه وارد می کند.

وی افزود: با توجه به آنکه ۱۹ خرداد روز مدیریت مصرف اعلام شده است، از این رو قرار است اقدامات مناسبی در این زمینه داشته باشیم تا تابستان را با کمترین مشکل پشت سر بگذرانیم.

حائری ادامه داد: امسال با برنامه ریزی های صورت گرفته در نظر داریم ضمن فراهم کردن رفاه و آسایش مردم، رشد مصرف برق را حداکثر به ۲.۵ درصد برسانیم.

به گفته این مقام مسئول، از ابتدای خرداد براساس الگوی مصرف تعرفه مصرف در نقاط مختلف کشور مشخص شده است.

وی با اشاره به اینکه افزایش ۷ درصدی تعرفه برق برای تمامی مشترکان صورت گرفته است، بیان کرد: البته مشترکانی که نسبت به کیلو وات ساعت سال گذشته ۱۰ درصد در مصرف صرفه جویی کنند، ۲۰ درصد هزینه قبوض آنها کاهش می یابد و در مقابل مشترکانی که بیش از الگو مصرف داشته باشند، ۱۶ درصد جریمه می شوند.

این مقام مسئول افزود: براساس آمار، ۹۰ درصد مشترکان خانگی زیر الگوی مصرف و تنها ۱۰ درصد بالای الگوی مصرف هستند.

حائری با اشاره به اینکه متوسط کل مصرف برق در تهران ۲۷۲ کیلو وات ساعت است، اظهار کرد: الگوی مصرف در تهران ۳۰۰ کیلو وات ساعت در نظر گرفته شده است.

وی درباره تغییر ساعت اداری در پیک مصرف گفت: با توجه به آنکه اجرای این موضوع سال گذشته نتایج خوبی داشت و حدود ۲ هزار مگاوات در مصرف بدق صرفه جویی شد، امسال تغییر ساعت اداری بر عهده استانداران است، ضمن آنکه در برخی استان ها از ۱۵ خرداد این طرح آغاز شده است.

معاون برق و انرژی ادامه داد: براساس برنامه ریری صورت گرفته تا پایان مهر قبوض کاغذی حذف می شود.

این مطلب برایم مفید است